Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Muzyka
Addis Abeba

Latem 2009 ukazała się trzecia płyta zespołu Maleo Reggae Rockers „Addis Abeba”. W języku amharskim słowo to oznacza Nowy Kwiat. I taka właśnie jest ta płyta: coś co kwitło, nabierało kolorów, rosło w siłę, aż wreszcie eksplodowało zupełnie nową jakością.

Więcej…

 
Darek Malejonek

Darek Malejonek (biografia) - swoja karierę muzyczną rozpoczął w 1983 roku w zespole Kultura, a następnie Izrael-Kultura & Izrael, z którym nagrał pięć płyt („Duchowa Rewolucja 1 i 2", „Nabij Faje", „1991","Live '93" oraz dubowe remixy Brylewskiego - „Izrael in Dub"). Maleo grał również na basie w zespołach Moskwa oraz Armia.

Więcej…

 
Koncert charytatywny

Zapraszamy na koncert charytatywny mający na celu zebranie środków na pomoc ofiarom tragedii na Haiti. „Misterium kolędowe” wykonają chóry Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Więcej…

 
Nowy teledysk Mariusza Brysia

Ilustracja filmowa - teledysk do "Pieśni o Janie Pawle II" -  z albumu "Mistyczny stan" mariusza brysia & good way.

Więcej…

 
Deus Meus na Wielki Post

"Słońce nagle zgasło" to pierwsza płyta, na której pojawiła się nazwa zespołu. Był to rok 1996. Po uwielbieniowym albumie "Hej Jezu" grupa nagrała wielkopostne pieśni liturgiczne. Większość z nich to tradycyjne melodie zharmonizowane przez Marcina Pospieszalskiego (m.in. "Jezu Chryste Panie miły", "Wisi na krzyżu", "Święty Boże").

Więcej…

 
Przecinek

Przecinek od samego początku, tj. od 1998 roku prezentuje twórczość promującą wartości chrześcijańskie. Muzyka zespołu to barwna mieszanka rozmaitych gatunków muzycznych oparta przede wszystkim o funky, groove i pop-rock. Ciekawe aranżacje oraz niebanalne teksty gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale także chwilę refleksji. Muzyka zespołu nadaje się zarówno do klubu, jak i na imprezy plenerowe.

Więcej…

 
New Life’m

Historia zespołu New Life’m sięga 1992 roku. Zespół od początku tworzą Joachim Mencel, Piotr Jankowski i Marcin Pospieszalski. Po roku dochodzi do nich Robert Cudzich i do dziś główny trzon zespołu pozostaje niezmienny. Pierwszym wokalistą zespołu zostaje Mieczysław Szcześniak. Pod koniec lat 90-tych w zespole zaczyna śpiewać Natalia Niemen, od roku 2005 główną wokalistką jest Basia Włodarska, w 2009 dołącza Mateusz Otremba Mate.o. Zobacz video.

Więcej…

 
Friends of God z muzyką uwielbieniową

Zespół For Vip kończy się prace nad płytą uwielbieniową Freinds of God. Na płycie zostanie  zamieszczonych  10 utworów,  między innymi utwór "Kiedy staje przed tronem Twoim", który jest już grywany w wielu miejscach.

Więcej…

 
Friends of God

Już 10 kwietnia 2010 r. ukaże się płyta Friends of God wydana przez Wydawnictwo DR. Na Płycie zamieszonych zostało 9 utworów utrzymanych w klimacie uwielbieniowym.

Więcej…

 
W niebo wzięci

Kilkunastu polskich artystów związanych z polską sceną muzyki chrześcijańskiej wzięło udział w projekcie „Wniebowzięci”. Efekt ponad rocznej pracy został utrwalony na płycie wydanej przez Wydawnictwo WARTO, które działa przy luterańskim Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie koło Cieszyna.

Więcej…

 
New Life'm - Pierwsza miłość

Pierwsza miłość, czyli reedycja nagrań "Stoisz u naszych drzwi" oraz "New Life'm na żywo". Nagrania te były wydane dotychczas jedynie na kasetach. W albumie została zawarta nie tylko historia zespołu New Life'm, ale także opisane są początki muzyki Chrześcijan w Polsce.

Więcej…

 
Hardrockowa „Bogurodzica” pod Grunwaldem

O najnowszym utworze „Jeszcze raz, jeszcze dziś” promującym obchody 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem opowiada „Przewodnikowi Katolickiemu” jego twórca Tomasz Budzyński, wokalista i lider zespołów Armia oraz 2Tm2,3.

Więcej…

 
Śpiewający księża na czele list przebojów

Od wielu tygodni album „Spiritus Dei” nagrany przez trzech francuskich duchownych znajduje się na czele listy przebojów we Francji. Krążek sprzedano w ilości 300 tys. egzemplarzy. Zobacz video!

Więcej…

 
Karolina w Warszawie

Lada dzień pojawi się w sprzedaży wyjątkowa płyta „www.wawa2010.pl” wydana przez Muzeum Powstania Warszawskiego – to kolejny udany pomysł na pamięć o historii sprzed 67 lat.

Więcej…

 
Królewska Trasa

"Na Królewskiej Trasie już niebawem zagości 17 miast, którym przekażemy największe tajemnice naszego Króla... Wierzymy, że gdy ich mieszkańcy przyjmą Królewski Styl, posiądą największe skarby wszechświata...". Tak o przygotowywanej trasie koncertowej mówią muzycy zespołów KAWA i Royal Rap.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 45597 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook