Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Muzyka
Wiał wiatr

15 sierpnia 2008 roku ukaże się nowa płyta krakowskiego zespołu Galicja.  Album "Wiał wiatr", to poetycka opowieść o... Franciszku. Świętym Franciszku! Jego Spotkaniu z Bogiem i człowiekiem. 11 utworów traktujących o rzeczach najważniejszych. O miłości. o poszukiwaniu szczęścia i jego odnalezieniu....

Więcej…

 
Płyta cystersów z Heiligenkreuz bije rekordy popularności

Kompakt „Chant – Music for Paradise”, nagrany przez cystersów z austriackiego opactwa Heiligenkreuz, bije rekordy popularności i zdobywa kolejne Platynowe Płyty. Na świecie sprzedano już ponad 400 tys. egzemplarzy tego nagrania, zawierającego wybór chorałów gregoriańskich, śpiewanych podczas codziennej liturgii w tym klasztorze.

Więcej…

 
Austria: nowa płyta mnichów z Heiligenkreuz

Po sukcesie płyty ze śpiewami gregoriańskimi „Music for Paradise” mnisi z austriackiego opactwa Heiligenkreuz wydadzą nowy krążek z muzyką religijną. W dniach 8-10 września 17 cystersów nagrało roratnią Mszę adwentową, mszę bożonarodzeniową „Puer natus est” i słynną „Missa de Angelis”.

Więcej…

 
Koncert TAKE 6

Ich muzykę określa się jako "chrześcijański pop-soul-jazz". Jednak nawiązywanie do chrześcijańskiej tradycji nie przeszkadza sekstetowi w zdobywaniu list przebojów, a piosenki z albumu "Brothers" stały się bardzo szybko dyskotekowymi hitami.

Więcej…

 
Klerycy nawracają trudną młodzież w rytmie hip-hopu

Klerycy z Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi na początku listopada wydadzą kolejną płytę, która ma pomagać w resocjalizacji trudnej młodzieży. „Osiem błogosławieństw” jest kontynuacją przebojowego pomysłu kleryków, jakim było nagranie dekalogu w wersji hip-hop.

Więcej…

 
Niebawem ukaże się płyta irlandzkich księży śpiewających jako grupa

Ich debiutancka płyta ukaże się dopiero 14 listopada, a już trafili na łamy L'Osservatore Romano. Watykański dziennik pisze w dzisiejszym numerze o grupie „The Priests” (Księża), złożonym z prawdziwych irlandzkich księży. W artykule przypomina się, że znana międzynarodowa wytwórnia płytowa poszukiwała wykonawcy muzyki sakralnej, „o ile to możliwe księdza”.

Więcej…

 
Koncert organowo - wokalny Cecyliada

W dniu Świętej Cecylii - patronki muzyki kościelnej zapraszamy na koncert organowy Cecyliada

Więcej…

 
P. Domingo przedstawił płytę z pieśniami do słów Jana Pawła II

Słynny hiszpański tenor Plácido Domingo zaprezentował 28 listopada w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej swoją najnowszą płytę, zatytułowaną „Amore infinito” (Nieskończona miłość). Zawiera ona dwanaście pieśni do słów Karola Wojtyły, do których muzykę napisali m.in. syn artysty – Placido junior oraz Antonio Galbiati, Jorge Calandrelli, Maurizio Fabrizio, Fio Zanotti, Stefano Tomaselli, Guido Morra i Caballà.

Więcej…

 
TGD

Najnowsze, dwupłytowe wydanie CD + DVD utworów TGD (Trzecia Godzina Dnia). Na płycie występują solowo m.in.: Mate.O, Natalia Niemen, Basia Włodarska, Olga Szomańska-Radwan.

Więcej…

 
Teledysk Full Power Spirit

Początek nowego roku przynosi dobre wiadomości. Mamy przyjemność zaprosić do obejrzenia nowego teledysku zespołu Ful Power Spirit.

Więcej…

 
Nowa płyta zespołu Filadelfia

Zespół Filadelfia to grupa ludzi, których łączą pasje, jakimi są Bóg i muzyka. Największym pragnieniem zespołu jest uwielbienie Jedynego Boga oraz przekazywanie Jego bezgranicznej miłości za pomocą słów i dźwięków.

Więcej…

 
"Ty mi ukażesz ścieżkę życia" - nowa, akustyczna płyta grupy Porozumienie

Z mocnymi opóźnieniami, ale jeszcze w Wielki Post. Z wielką radością, ale również z powagą i zadumą... Przedstawiamy...

Więcej…

 
for VIP nagrywa płytę!

Zespół for VIP rozpoczyna pracę nad swoją debiutancka płytą. Nagranie będą realizowane w Wiśle w Studio DR.  Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej. Szczegóły wkrótce.

 
Pro life - nowa płyta Julii i Grzegorza Kopali

W czwartek trafi do sklepów nowy album Julii i Grzegorza Kopali. Wśród dwunastu utworów znalazły się m.in. Pieśń Jezusa, a także San Damiano i Glorify the Lord, które są owocem współpracy małżeństwa z Salem Solo. Wykonawcy jasno opowiadają się po stronie życia, zwłaszcza w utworach Ja pragnę żyć oraz Bóg Cię pragnął – to właśnie one decydują o przekazie całej płyty.

Więcej…

 
Okno Papieskie

W 30 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z Wydawnictwem Rhetos prezentuje dwupłytowy album „Okno Papieskie. Franciszkańska 3” czyli kronikę spotkań Jana Pawła II z młodzieżą w oknie rezydencji arcybiskupów krakowskich w latach 1979-2002.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 48484 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook