Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Multimedia
79-letni ksiądz ewangelizuje w teledysku na YouTube

Kustosz-senior sanktuarium Wspomożycielki i Pani Beskidów w Szczyrku ks. Józef Wawrzyniak SDB wziął udział w nagraniu teledysku nakręconego z okazji uroczystości ku czci św. Jana Bosko. 79-letni kapłan wystąpił wraz dziećmi i młodzieżą z prowadzonego przez salezjanki Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Zielony Zakątek" z Pogrzebienia.

Więcej…

 
Dajcie nam księdza!

Film jest szybki, dynamiczny i króciutki, jak przystało na reklamę, ale w sposób młodzieżowy przybliża postać chrystusowca - misjonarza polskich emigrantów.  Bardzo serdecznie i z radością zapraszamy do obejrzenia filmu reklamowego o chrystusowcach.

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka...bezdzietność

Są tacy ludzie, którzy robią wszystko, żeby nie mieć dzieci. Inni z kolei, którzy mieć ich nie mogą, sięgają po różne środki, które mają zapewnić kobiecie zajście w ciążę. Wszystko jednak wychodzi od pytania, czy posiadanie potomstwa jest prawem człowieka, czy też darem, który dostajemy od Boga. Kiedy szczerze odpowiemy sobie na to pytanie zrozumiemy, że nie wolno nam niczego robić za wszelką cenę. Podobnie jak dzisiaj, w czasach, o których mówi nam Stary Testament, bezpłodność była nie tylko wstydliwym problemem, ale bardzo często hańbą dla kobiety. Jak jest dzisiaj? Czym dla współczesnych, młodych ludzi jest bezdzietność? Czy to wybór czy...konieczność?

Więcej…

 
Noc Bożego Narodzenia

"Wigilia różni się od wszystkich innych nocy... " - medytacyjny film nagrany przez o. Jana Bereza OSB, benedyktyna z klasztoru medytacyjnego w Lubinie. Jest to część serii "Sztuka życia codziennego" - propagowanie medytacji i samoświadomości w modlitwie i kontemplacji.

Więcej…

 
Przemysław Babiarz nie wstydzi się Jezusa

Dlaczego znany dziennikarz sportowy TVP Przemysław Babiarz wziął udział w akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Czy dla chrześcijan przyszedł czas dawania świadectw? O publicznym manifestowaniu wiary opowiada w audycji katolickiej Radia Szczecin "Religia na fali".

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Prostytucja

trzeba nikomu tłumaczyć, wszyscy wiedzą o co chodzi Mówienie o prostytucji to zawsze dyskusja na temat różnicy i granicy pomiędzy miłością a seksem.Granica ta wydaje się coraz bardziej zacierać, jednak czy słusznie? Wydaje się, że prostytucja to wstydliwy temat tabu, o którym nie powinno się mówić glośno. Dlaczego więc wypowiada się w tej sprawie mnich? Posłuchajcie i przekonajcie się, że dla ojca Leona nie ma wstydliwych tematów ani takich, których nie powinno się poruszać.

Więcej…

 
Gospel Box - Maleo Reggae Rockers

W stolicy Etiopii, Addis Abebie, na placu przed dworcem znajduje się pomnik Lwa Judy. Ten symbol etiopskiej monarchii wiąże się także z Najwyższym Monarchą. Biblijny Juda, pobłogosławiony przez swojego ojca Izraela stał się zapowiedzią Jezusa, lwa, który pokona zło swoją krwią. Przez wiele lat dawną Abisynią rządził Hajle Selasje, którego etiopskie imię oznacza między innymi Lwa Judy.

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Feminizm

Mówi się, że anielica jest lepsza od anioła, a diablica gorsza od diabła – dlatego radzi się kobietom, aby w swoim życiu kierowały się raczej w stronę aniołów, niż w tą drugą.Od razu nasuwa się pytanie, po co dzielić? Przecież chcemy zyć poza podziałami. Jednak Pan Bóg, stwarzając świat, stworzył mężczyznę i kobietę. Zamiast tego warto byłoby zapytać czym jest dzisiaj kobiecość, a czym męskość? W jaki sposób przejawia się współczesny feminizm i co tak naprawdę oznacza? Właśnie o tym dzisiaj – ojciec Leon.

Więcej…

 
Patriotyzm trochę inaczej

Tego w polskich mediach nie zobaczysz! Przecież "kibole" to ci źli, niedobrzy... 'Takich ich trzeba pokazywać, bo przecież jak cały czas pokazujemy ich w złym świetle to jak możemy pokazać ich raz w dobrym? Przecież my jesteśmy rzetelni!'. Tymczasem polscy kibice kultywują patriotyczne zwyczaje, świętują rocznice!

Więcej…

 
Młody Samuel

Jaka jest nasza znajomość Pisma Świętego? Przedstawiamy Wam filmiki, które mogą nas zawstydzić. Zachęcamy do obejrzenia.

Więcej…

 
Mama Afryka

Nie proszą o markowe perfumy, telefony komórkowe czy wykwintne potrawy. Proszą tylko o wodę, bo chcą przeżyć. Ty zastanawiasz się czy pójść do kina, czy teatru, by się rozerwać. Tam w tym czasie umiera kolejnych kilka tysięcy osób z powodu suszy. Tylko od początku maja do końca lipca 2011 r. w Somali z powodu klęski suszy i głodu zmarło 30 tyś. dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia... Pomóżmy Somalii!

Więcej…

 
"Prawdę mówiąc" z Wandą Półtawską

Gościem najbliższego programu "Prawdę Mówiąc" w sobotę o godzinie 20.00 w TVP Info będzie Wanda Półtawska, ktora właśnie obchodzi swoje 90 urodziny! Pani Wanda niemal nie udziela wywiadów, a tym bardziej do TV, więc tym bardziej zachęcamy do obejrzenia programu z jej udziałem! Gorąco polecamy tę wartościową pozycję.

Więcej…

 
Kromka Słowa Bożego

Głodny Słowa Bożego? Na co czekasz! Młodzi zakonnicy zapraszają wszystkich „głodnych” Pana Boga do obejrzenia serii video komentarzy pt. „Kromka Słowa Bożego”, które są dostępne na stronie internetowej zakonników ze zgromadzenia św. Pawła.

Więcej…

 
Pytając o Boga

Najnowszy program Redakcji Katolickiej TVP to cykl reportaży o współczesnej Polsce i realnych sytuacjach, w jakich znajdują się dziś katolicy. Emisja programu "Pytając o Boga" na antenie Telewizji Polskiej S.A. Program 1 w każdą środę o godzinie 11.25. Wszystkie odcinki programu można obejrzeć również na You Tube.

Więcej…

 
Komentarze do Dekalogu na dominikanie.pl

Komentarz do Dekalogu to kolejny cykl wideo, który od 10 października można oglądać na stronie internetowej dominikanie.pl. Dziesięć przykazań wyjaśnia o. Janusz Pyda OP z krakowskiego klasztoru ojców dominikanów. W kolejne wtorki i piątki października publikowane będą nowe odcinki komentarza.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 80508 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook