Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Motocyklowa pielgrzymka ze Szczecina na Giewont
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. turnia.pl

Policjanci i księża razem na motocyklach w pielgrzymce od krzyża do krzyża – to idea, którą od pięciu lat wciela w życie grupa zapaleńców ze Szczecina i okolic. W sobotę blisko 50 osób wyjechałona motocyklową pielgrzymkę sprzed krzyża w Pustkowie koło Trzęsacza do krzyża na Giewoncie. Wśród uczestników są m.in. policjanci z motocyklowego klubu Blue Knights VI, czyli Błękitnych rycerzy, a także 3 osoby z Węgier i świeccy.

Rajd rozpoczął się o 7.30 mszą św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi. To właśnie metropolita szczecińsko-kamieński był pomysłodawcą takiej formy pielgrzymowania. „Powołał się na słowa Jana Pawła II, że wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty. Arcybiskup zaproponował, że skoro w Pustkowie jest krzyż stworzony na wzór krzyża na Giewoncie, a my jeździmy motocyklami, to może warto jechać właśnie tam. Żeby to był rajd na żelaznych maszynach między dwoma krzyżami” – wspomina ks. Wiesław Dyk, opiekun duchowy rajdu.

Cztery lata temu ks. Wiesław został ciężko ranny w wypadku motocyklowym w centrum Szczecina. Nie zrezygnował jednak ze swojej pasji bo, jak twierdzi, czuję się z nią zdrowszy.” Uwielbiam jazdę na motocyklu i daje mi dużo siły i nadziei. Ja naprawdę jestem zdrowy, kiedy siadam na motocykl. Natomiast, kiedy zsiadam z niego, to czuję się gorzej” – wyznał ks. Dyk. Pierwszy przystanek pielgrzymów zaplanowano w Licheniu. W niedzielę będą już Jasnej Górze, a do celu podróży dotrą we wtorek. Wtedy wejdą na Giewont.

pk / Szczecin


liczba odsłon: 1307 | dodano: 2013-08-12 11:33:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook