Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Młodzież lokalnie: genialnie! – Konkurs PNWM wystartował!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza młodych ludzi do zgłaszania swoich projektów w konkursie o kolejną Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży. "Młodzież lokalnie: genialnie!" to motto VIII edycji Nagrody Młodzieży w latach 2024–2026. Tym razem celem jest, aby młodzi ludzie samodzielnie opracowali, zaplanowali i zrealizowali swoje pomysły na projekty od A do Z. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2024 r.

PNWM wspiera dalej lokalność. Poprzednia edycja Polsko-Niemieckiej Nagrody Młodzieży 2021–2023 pt. "U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie" pokazała ogromne zaangażowanie młodych ludzi w tematykę lokalną – ważną dla swoich wsi, miast i regionów. PNWM kontynuuje działania w tym obszarze i zachęca do dalszego zgłębiania potencjału w ramach kolejnych polsko-niemieckich spotkań młodzieży. Tematem przewodnim VIII edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2024-2026 "Młodzież lokalnie: genialnie" jest wolontariackie zaangażowanie młodzieży na rzecz społeczności lokalnej i zmiana jej otoczenia na lepsze.

Nagroda Młodzieży od młodych dla młodych
Konkurs jest skierowany do osób między 15 a 26 rokiem życia z Polski i z Niemiec (oraz ewentualnego trzeciego kraju). To młodzi ludzie zainicjują i zorganizują projekt. Osoby dorosłe mogą ich wspierać, jednak to młodzież zadecyduje o obszarze, temacie i formie polsko-niemieckiego spotkania.

Zgłoszenia do konkursu
Do konkursu mogą przystąpić zarówno zarejestrowane organizacje społeczne, stowarzyszenia lub fundacje, jak i nieformalne inicjatywy, ruchy lub koła. Samorządy uczniowskie czy studenckie, młodzieżowe rady miasta lub powiatu, lokalne inicjatywy na rzecz włączania młodych migrantek i migrantów, organizacje harcerskie, koła teatralne lub kulinarne, a także grupy aktywnych wolontariuszek i wolontariuszy mogą zgłosić swój projekt, wesprzeć swoją lokalność społeczność i powalczyć o nagrodę. Młodzi ludzie z Polski razem z niemieckim partnerem (i ewentualnie z trzecim partnerem z innego kraju) wymyślają razem pomysł na projekt i zgłaszają go najpóźniej do 15 września 2024 roku poprzez jeden wspólny formularz.

Polsko-niemieckie spotkania
Młodzi ludzie wspólnie zorganizują trwające co najmniej cztery dni spotkanie i zrealizują je albo w Polsce, albo w Niemczech w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2025 roku. PNWM ogłosi podczas uroczystej gali finalistki i finalistów VIII edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży "Młodzież lokalnie: genialnie" w dniu 18 czerwca 2026 roku.

W konkursie przewidziano następujące nagrody:

- I miejsce: 4000 euro dla każdego z partnerów (w sumie 8000 euro za projekt bilateralny i 12 000 euro za projekt trójstronny);
- II miejsce: 3000 Euro dla każdego z partnerów (sumie 6000 euro za projekt bilateralny i 9000 euro za projekt trójstronny);
- III miejsce: 2000 Euro dla każdego z partnerów (w sumie 4000 euro za projekt bilateralny i 6000 euro za projekt trójstronny).

W przypadku trudności ze znalezieniem partnera do projektu, PNWM przygotowała specjalnie dla uczestniczek i uczestników konkursu tablicę ogłoszeń.

Ponadto PNWM zaprasza też na konsultacje online „Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży 2024–2026. Wszystko, o co chcecie zapytać”, które odbędą się 29 maja 2024 roku o godzinie 16:00. Podczas spotkania zespół przedstawi możliwości wspierania i dofinansowania projektów nagrody. Będzie można także zadać wszelkie pytania dotyczące zasad konkursu, warunków uczestnictwa oraz kryteriów oceny projektów.


liczba odsłon: 116 | dodano: 2024-04-23 15:58:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook