Dziś: piątek, 2 czerwca 2023
Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Miłości żar – Święta Róża z Limy OP
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ojciec Święty Franciszek, sam będąc południowym Amerykaninem, postanowił młodym całego świata, którzy zawitają do Panamy zaproponować najpiękniejszy amerykański owoc duchowy, św. Różę z Limy - patronkę Światowych Dni Młodzieży 2019.

Ona może przemówić do serc i umysłów nie tyle swymi konkretnymi czynami, które zresztą poznamy, ale niezmienną predyspozycją na nieustanne otwieranie się na miłość Bożą, na jej rozkwitanie we wnętrzu człowieka.

Róża jak powietrzem żyła miłością. I ten fakt najdobitniej przemawia zwłaszcza do ludzi, którzy łakną miłości, chcą ją otrzymywać i dawać. Młodość zaś zawsze jest głodna miłości, rozkoszuje się nią i chce w niej wzrastać. A wzrastanie w miłości kosztuje, bowiem miłość – ta prawdziwa, dojrzała – jest wymagająca. I Róża pokazała, jak można wymagać.

Miłości żar rozpalał ją tak bardzo, że dla Boga poświęciła całe swe młode życie. Nic nie było trudne ani niemożliwe, aby ukazać, jak bardzo Go kochała. A miłowała całą pełnią swej po latynosku żywiołowej natury.

Książka może stanowić wartościowy prezent dla młodzieży która będąc w Panamie lub na miejscu w Ojczyźnie będzie uczestniczyła w wydarzeniach związanych z ŚDM 2019.

Informacje o książce: Wydawnictwo Archidiecezji Krakowskiej - św. Stanisława BM ul. Totus Tuus 32, 30-610 Kraków; zamówienia: nr tel.: 12 25 75 336, 607 060 067, cena: 15 zł.


liczba odsłon: 745 | dodano: 2018-12-20 14:39:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook