Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Mietek Szcześniak o piosence „Święty gapa” i Moście Do Nieba
Nie mogę wyświetlić obrazka

- Nie spotkałem dotąd polskiej piosenki, która byłaby dedykowana ludziom nieprzebojowym, niebystrym, nieszybkim, nieśmiałym, niewinnym. Znalazłem tę opowieść w tytule wiersza “Święty gapa” księdza Jana Twardowskiego i postanowiłem, że stanie się refrenem mojej piosenki. Piosenka ta bardzo podoba się dzieciom, również tym, które mieszkają w dorosłych.

Dlatego bohaterami teledysku, który wyreżyserowała dla nas Kinga Dębska, są dzieci, ich emocje, ich niewinność i gapowatość. Ja zgapiłem się w życiu parę razy i wyszło mi to na dobre, dlatego z przyjemnością stworzyłem taką laurkę dla gap, których poeta nazywa świętymi – mówi Mietek Szcześniak o piosence „Święty gapa”.

- Piosenkę podarowałem Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej siostrę Michaelę Rak, która buduje pierwsze w historii hospicjum dla dzieci na Litwie. „Święty gapa” stanie się hymnem akcji „Most do nieba” – dodaje.

 


Jesienią 20 18 r. odbyła się charytatywna trasa koncertowa Mietka Szcześniaka „Most do Nieba” z udziałem legendarnego brazylijskiego gitarzysty Paulinho Garcia. Towarzyszyła jej zbiórka na budowę i utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Jego stworzenia podjęła się s. Michaela. W miejscu, które powstanie będzie mogła otoczyć dzieci (oraz ich rodziców) pomocą i miłością aż do końca. Mietek Szcześniak dołączył do ambasadorów tego dzieła, dedykując Fundacji Aniołów Miłosierdzia również utwór „Święty Gapa”, który pochodzi z jego ostatniego albumu „Nierówni”.

Więcej informacji na temat tego niezwykłego dzieła znaleźć można na www.mostdonieba.pl.
 


liczba odsłon: 583 | dodano: 2020-03-27 14:40:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook