Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Miesięcznik Egzorcysta: Dusza nie jest na sprzedaż
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pakt z diabłem – cóż to za spółka? Chcemy otrzymać coś od kogoś, kto nie jest tego prawowitym właścicielem. Nemo dat qui non habet – nie da ten, kto nie ma. Co można dostać od oszusta? Chwilowe namiastki, ułudę, ale nic naprawdę na własność. A cenę za trefny towar trzeba zapłacić ogromną. Lepiej trzymać się z daleka. – pisze we wstępie do najnowszego numeru Miesięcznika Egzorcysta redaktor naczelny pisma – Artur Winiarczyk.

Tematem wrześniowego wydania Miesięcznika… są cyrografy – pakty zawierane z szatanem, po to by, jak wydaje się paktującym, pozyskać określone korzyści lub uniknąć przykrości. Faktyczne skutki takiej „umowy”, wiążące się z nią rozczarowania i niebezpieczeństwa, jakie z niej wynikają stanowią myśl przewodnią większości zamieszczonych w bieżącym numerze tekstów.

Nad motywami popychającymi ludzi do układania się z szatanem oraz nad sposobami na wyzwolenie się spod mocy złego zastanawia się między innymi ks. Piotr Markielowski – egzorcysta diecezji kieleckiej. Kapłan ten, w obszernym wywiadzie udzielonym redaktorowi naczelnemu, opowiada o specyfice swojej pracy, podejmuje temat cyrografów, a także podkreśla moc modlitwy rodzinnej w walce o uwolnienie.

Cenne źródło informacji na temat niebezpiecznych paktów stanowią także teksty ks. Andrzeja Grefkowicza i ks. dr. hab. Aleksandra Posackiego, z których wiele można dowiedzieć się o istocie tego zjawiska i jego tradycji w kulturze. Przeciwwagą dla wspomnianych dotychczas materiałów są artykuły podejmujące temat przymierzy  z Bogiem. Paktów mających swoje korzenie w Starym Testamencie, a mimo to wciąż aktualnych, choć przez wielu spychanych na margines współczesnej rzeczywistości.

Ks. dr hab. Krzysztof Guzowski podkreśla wagę Zesłania Ducha Świętego jako publicznej manifestacji Nowego Przymierza a zarazem spełnienia obietnic związanych z przymierzami poprzednio zawartymi z Bogiem. Przypomina ponadto, że istotą Nowego Przymierza jest pielęgnowanie jedności i przyjaźni z Bogiem, który właśnie za sprawą obecności Ducha Świętego, jest blisko nas i pozwala się słyszeć.

W najnowszym numerze znajdziemy także poruszający tekst poświęcony problematyce zapłodnienia in vitro. Jego autor nie poprzestaje na analizie statystyk. Spogląda na zagadnienie z perspektywy chrześcijanina, który z problemem niepłodności zetknął się osobiście. Nie uległ jednak pokusie, nie próbował drogi na skróty. Pragnął dać życie, nie odbierając go dziesiątkom innych ludzkich istnień i Bóg jego prośby wysłuchał. Warto zwrócić uwagę również na artykuł ks. dr. Marka Dziewieckiego: Rozpacz. Stan bez wyjścia. Autor rozważa w nim teologiczny i psychologiczny sens rozpaczy, pisze o dojrzałości emocjonalnej, przeżywaniu cierpienia i zawierzeniu Bogu.

Miesięcznik Egzorcysta sprzedawany jest w salonach Empik-u, Kolportera, Ruch-u, Relay, Inmedio i Garmond Press. Pismo dostępne jest głównie w punktach z wejściem do środka, czyli tzw. salonach prasowych. Wydawca zapewnia też prenumeratę krajową i zagraniczną. Więcej informacji na temat miesięcznika znajduje się pod adresem: www.miesiecznikegzorcysta.pl.


liczba odsłon: 1185 | dodano: 2013-09-18 10:34:12

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook