Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Mężczyzno, do boju! V Marsz Mężczyzn
Nie mogę wyświetlić obrazka

26 października 2014 roku we Wrocławiu odbędzie się V Marsz Mężczyzn, który przejdzie pod hasłem "Wolni i Odpowiedzialni w Jezusie".

– W tygodniu obserwujemy nadreprezentację kobiet w kościelnych ławach, a w niedzielę łatwo możemy spostrzec przykry obraz matek wracających z dziećmi ze Mszy Świętej do męża, któremu i tym razem było nie po drodze. Dlatego marszowym krokiem chcemy dotrzeć do serc mężczyzn, by nie ukrywali się w ciepłych koszarach obojętności religijnej, by zdecydowanie oparli się na Jezusie i przeszli wprost na pierwszy front duchowej walki o zbawienie swoje i swoich bliskich. Aby stanęli do walki o naprawę moralną społeczeństwa, stanowiąc duchową siłę w swoim środowisku – mówią organizatorzy V Marszu Mężczyzn we Wrocławiu.

W serii marszy dotykano tego, czym żyje każdy mężczyzna - wartości. W 2010 roku zaczęto od obrony życia. Rok później pokazano na Jezusa jako prawdę jedyną i ostateczną. Następnie ukazano wiarę jako motor naszego działania w każdej sferze życia. W końcu w zeszłym roku przypomniano, że to właśnie rodzina jest pierwszym polem naszego działania społecznego, gdzie wszystko się zaczyna - życie, wiara, wartości.

– Tego roku chcemy celebrować wolność jaką daje nam Jezus Chrystus i przypomnieć sobie i innym jaka z niej płynie odpowiedzialność. Ten marsz ma nam uświadomić, że tylko w Jezusie możemy być całkiem wolni. Ta wolność jest darem i zadaniem. Dlatego pociąga za sobą odpowiedzialne przyjęcie konsekwencji swoich decyzji. To jest często trudne i nieprzyjemne, ale uczy i hartuje. Jest konieczne, by stać się prawdziwym mężczyzną, który nie ucieka, nie poddaje się, bo wie, że dopóki czerpie z Jezusa i Go naśladuje jest niepokonany. Mężczyzno do boju! Wiele zależy od ciebie. Nie jesteś byle kim – należysz do rycerzy Jezusa.

Do organizatorów Marszu dołączają się mężczyźni z innych wspólnot i parafii Wrocławia, którzy pragną publicznie dać świadectwo swej wiary. Plan Marszu Mężczyzn "Wolni i odpowiedzialni w Jezusie" organizowany w niedzielę 26 października br. przewiduje rozpoczęcie uroczystą Eucharystią o godz. 13.30 z nauczaniem stanowym w bazylice mniejszej pw. św. Elżbiety przy ul. św. Elżbiety we Wrocławiu. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami Wrocławia i powrót pod Kościół Garnizonowy, gdzie planowane jest zakończenie Marszu krótkim uwielbieniem i błogosławieństwem mężczyzn biorących w nim udział. 

 

  

Zapraszamy również na stronę Marszu Meżczyzn: www.marszmezczyzn.pl, na której znajduje się wiele materiałów multimedialnych z poprzednich marszy oraz na profil wydarzenia na: facebook.com/marszmezczyzn.

Przyjdź na tegoroczny marsz i Ty, daj się porwać wierze, daj wyraz tego, że nią żyjesz i nie bój się pokazać innym, że nikt nie dał Ci więcej niż Jezus. Królestwo Boże jest wśród nas!


liczba odsłon: 1180 | dodano: 2014-10-07 13:17:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook