Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Marsz Rycerzy Życia
Słoneczna niedziela zgromadziła tłumy Szczecinian na Jasnych Błoniach pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II. Kolorowe balony i wiejące na wietrze flagi było widać już z daleka. Punktualnie o 15 rozpoczęła się Koronka do Miłosierdzia Bożego, by następnie móc uformować sznur ludzi idących w Marszu Milczenia, Marszu dla Życia.
Początkiem pochodu była Policja, myślę, że warto wspomnieć o ich pracy, bo to nie była krótka pielgrzymka. Marsz ludzi zdawał się nie mieć końca, a rzeczywisty początek wyznaczały dwie polskie flagi, tuż za nimi rowerowa husaria. Następnie godło Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyłożone nieśmiertelniki, które były nieśmiertelnikami Pary Prezydenckiej tragicznie zmarłej pod Smoleńskiem. I dla uczczenia ofiar tej tragedii studenci uczelni szczecińskich nieśli zapalonych 96 zniczy – symbolizujących ofiary.

Za studentami szedł Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga wraz z przedstawicielem Kościoła Prawosławnego za nimi szli księża i klerycy z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. I Szczecinianie, ci całkiem mali – często niesieni na ręka przez swoich rodziców lub śpiących w wózkach, poprzez młodych i starszych, często całymi rodzinnymi pokoleniami. Właśnie po to, by jeszcze bardziej podkreślić wartość i jedność życia. Ścisłe Centrum Szczecina stało się pochodem, a cierpliwość kierowców i zdziwienie przypadkowych przechodniów była wyrazem jedności Szczecinian.

Gdy Marsz dotarł do Katedry została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa. A kazanie wygłosił Arcybiskup Kościoła Prawosławnego. Po kazaniu nastąpiło odnowienie przyrzeczeń osób, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a następnie procesja z darami. Po Mszy każdy rycerz, który uczestniczył w Marszu mógł dostać nieśmiertelnik, symbol rycerskości w obronie życia.

 

Joanna Witych    


liczba odsłon: 2875 | dodano: 2010-04-25 20:16:02

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook