Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Marsz dla życia 2010
Civitas Christiana
Marsz dla Życia 2009 był największy w Polsce.
Jaki będzie następny?


Marsz dla Życia 2010
pod hasłem:
„Armia Życia - silniejszy broni słabszego”

Niedziela 18 25 kwietnia o godz. 15.00
zmieniony termin!
wyruszamy z Jasnych Błoni
do Szczecińskiej Katedry

RycerzMarsz dla Życia, będzie nawiązywał do etosu i kodeksu rycerskiego
(http://rycerskie-pojedynki.bloog.pl/id,1382278,title,Kodeks-Rycerski,index.html). Rycerz broni słabego. Stąd też hasło Marszu dla Życia ,,Armia życia - silniejszy broni słabszego”. Wszyscy jesteśmy silniejsi od najsłabszego życia poczętego, któremu tak naprawdę każdy może wyrządzić krzywdę.

  ROZSYŁAMY WICI PO ZIEMI ZACHODNIOPOMORSKIEJ
 ZOSTAŃ RYCERZEM
BRONIĄCYM ŻYCIA


FLAGI

 Do rycerskiego charakteru Marszu dla Życia będą nawiązywały specyficzne flagi. Każda polska armia idąc w bój miała ze sobą proporce, na których widniały święte znaki.

Jan III Sobieski pod Wiedniem Pod takimi świętymi sztandarami polskie rycerstwo walczyło w obronie ojczyzny i wiary. Przyjdź do siedziby  „Civitas Christiana” (ul. Kaszubska 20/3 w godz.10-18), a otrzymasz flagę, którą będziesz mógł/a ozdobić świętymi znakami i podpisami, tych którzy są …dla życia. Z tak przygotowaną flagą przyjdź na Marsz dla Życia.


 NIEŚMIERTELNIK

Każdy młody uczestnik Marszu dla Życia otrzyma nieśmiertelnik, który w czasie wojny jest przedmiotem identyfikującym żołnierza. Nieśmiertelnik stanie się znakiem rozpoznawczym Rycerza dla Życia. Z ikonograficznymi znakami Trójcy Świętej będzie znakiem wiary w nieśmiertelność i nawiązaniem do ryngrafu, niewielkiej metalowej tarczy, którą rycerze nosili na piersi.

 

 

BOGURODZICA BOGIEM SŁAWIENA MARYJA

 Polskie rycerstwo zanim wyruszyło w bój, śpiewało swój święty hymn – Bogurodzicę. Dlatego mocnym rycerskim śpiewem wypełni się szczecińska katedra na Eucharystii po Marszu dla Życia. 

 
11 KWIETNIA 2010
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  NIEDZIELĄ KRWIODAWSTWA


Zanim staniemy jako Armia Życia na Jasnych Błoniach przejdziemy „chrzest bojowy”. Tydzień przed Marszem dla Życia ,,poleje się krew”. W tym celu na Jasne Błonia przyjedzie Krwiobus Krewniaków, w którym każdy kto jest zdrowy i ma ukończone 18 lat będzie mógł dać swoją żyłę i upuścić z niej 450 ml swojej krwi. Już teraz zgłoś się do udziału w tej akcji. Zapisy na poczcie  krewdlazycia@gmail.com – podaj imię i nazwisko, a tuż przed akcją ustalimy Ci godzinę przyjścia.
Interesujący film dla tych co boją się igły:


ŻAGIEL ŻYCIA

W ostatnim Marszu dla Życia oprócz kajaków ponieśliśmy wiele żagli z osobistymi podpisami dla życia. Kajaki powróciły do swoich przystani, a żagle oczekują na następny Marsz dla Życia. Zostanie z nich uszyty jeden ogromny żagiel, którego tuż przed Marszem wciągniemy na maszt przed pomnikiem Jana Pawła II. W Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia na Jasnych Błoniach będzie można go podpisać jako wyraz swojego włączenia się w wielki ruch obrony życia.


URATUJ RÓŻANIEC

Kontynuujemy zbiórkę starych, uszkodzonych różańców, aby z pozyskanych w ten sposób paciorków „produkować” nowe dziesiątki na rękę dla osób, które podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego po Marszu dla Życia. Wieczorami w piątki o godz. 19-tej w siedzibie KS „Civitas Christiana” na ul. Kaszubskiej 20/3 będziemy wykonywali tą żmudna pracę – zapraszamy. Wykonaliśmy już 2 tysiące różańców, pozostało do zrobienia drugie tyle. 
RÓŻANIEC DUCHOWEJ ADOPCII
To prawdziwy oręż Rycerstwa Życia. 9 miesięcy modlitwy jedną dziesiątką różańca św. w intencji poczętego życia to ogromna siła ,,bo są takie złe duchy, które można pokonać tylko modlitwą i postem”. W katedrze po Marszu będziesz mógł/a podjąć się duchowej adopcji i otrzymać różaniec na rękę.


Lednica 2010
ARMIA ŻYCIA W OBRONIE GODNOŚCI KOBIETY I ŻYCIA NIENARODZONYCH
WYRUSZA NA POLA LEDNICKIE


 Na Lednicy od kilku lat jest głośno o Szczecinie http://www.youtube.com/results?search_query=lednica+szczecin+marsz+dla+%C5%BCycia&search_type=&aq=f , ale w tym roku pokażemy się w sposób wyjątkowy, jako Armia Życia. Rankiem wyruszymy pociągami, które rozpoczną swój bieg w Świnoujściu, aby jadąc przez całą diecezję zbierać Rycerzy dla Życia. Z Lednogóry, gdzie wysiądziemy mamy tylko 6 kilometrów do RYBY. Co to dla nas? – pestka! Na pola lednickie wejdziemy w pełnym rynsztunku - co 4 osoba z flagą, wszyscy tego samego koloru koszulki (błękitne), no i nieśmiertelniki. Koszt tej wyprawy to 70 zł od osoby (flaga z wędką, koszulka z nadrukiem, nieśmiertelnik z łańcuszkiem, wejściówka na pole z gadżetami Ojca Góry i koszt przejazdu w obydwie strony).  Na wyjazd będzie można zapisywać się w swoich parafiach, a także w Ambasadzie Lednickiej, którą ulokujemy na ulicy Kaszubskiej 20/3.

ARMIA ŻYCIA W PIESZEJ PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ
Już teraz poszukujemy BOŻYCH WARIATÓW, którzy wraz z księdzem Tomaszem Kancelarczykiem trzymając w ręku flagę Armii Życia przejdą przez całą Polskę. Marsz dla Życia w Szczecinie to za mało, muszą nas zobaczyć w całej Polsce, aby i inni zaczęli bronić życia. Zanim klikniesz w ten link ustaw głosiki na full
Chętni mogą przysyłać zgłoszenia – imię i nazwisko oraz nr tel. pod adres dlazycia@gmail.com z dopiskiem, ,Pielgrzymka Częstochowa”.ARMIA ŻYCIA W  RZYMIE

Organizujemy pielgrzymkę młodych do Rzymu. Ta ostatnia była wspaniała,(     ) ale dopiero ta, którą planujemy na 2010r. będzie wyjątkowa. Zabierzemy ze sobą nie tylko flagi, ale i 200-u metrowy materiał z przepisaną encykliką Jana Pawła II Redemtor hominis - Zbawiciel człowieka, który rozwiniemy na Anioł Pański na Placu Świętego Piotra na Watykanie. Chętni mogą przysyłać zgłoszenia – imię i nazwisko oraz nr tel. pod adres dlazycia@gmail.com z dopiskiem, ,Pielgrzymka Rzym”.Z ŻYCIEM BEZ PRĄDU

Wszystkie te inicjatywy, aby zakończyły się powodzeniem wymagają wielkiej duchowej siły - Bożego błogosławieństwa. Dlatego też każdego 25 dnia miesiąca o godz.19-tej w kościele Ojców palotynów (to ten poniżej katedry, a najbliżej Mostu  Wielkiego) sprawowana jest Msza św. w intencji obrony życia poczętego. Jest ona wyjątkowa nie tylko przez intencję, ale również przez to że odbywa się w zupełnej ciemności. Dlatego każdy uczestnik tej Eucharystii otrzymuje świecę, jako symbol uczestnictwa w duchowej walce o życie.Dowiedz się więcej w dziale "DLA ŻYCIA" na naszym portalu.


liczba odsłon: 13776 | dodano: 2010-01-12 14:08:54

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook