Dziś: środa, 8 lutego 2023
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Małżeństwo ze spotkań Taizé
małżeństwo ze spotkań Taizé Ponad 50 osób z duszpasterstwa u chrystusowców z Pomorza Zachodniego wzięło udział w 33. Europejskim Spotkaniu Młodych w Rotterdamie organizowanym przez wspólnotę z Taizé. Wśród nich byli też Agnieszka i Kamil ze Szczecina, którzy w tym roku planują wziąć ślub, a poznali się dzięki wspólnocie.
Ich znajomość, która potem przerodziła się w miłość, zaczęła się na Regionalnym Spotkaniu Młodych w Wilnie. Od 3 lat oboje jeździli też na Europejskie Spotkania Młodych organizowane kolejno w Brukseli, Poznaniu i ostatnio w Rotterdamie.

Jak mówi Agnieszka, Holandia bardzo pozytywnie ją zaskoczyła. - Wydawało mi się, że to taki bardzo liberalny kraj, w którym nie ma miejsca dla Boga. Rodzina, która mnie gościła udowodniła mi, że Bóg jest wśród nich i że to są ludzie wierzący, którzy również go pragną i potrzebują w życiu codziennym – wyjaśnia. Kamil od 3 lat jest głównym organizatorem wyjazdu młodzieży ze Szczecina. Wraz z narzeczoną co tydzień spotykają się ze wspólnotą w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Sercu u szczecińskich chrystusowców. Teraz przygotowują się do nauk przedślubnych i choć nie zamierzają rezygnować z przygody i duchowego przeżycia, jakim jest formacja we wspólnocie, to szukają swoich następców w grupie. Za rok młodzi z całej Europy i świata spotkają się na 34. Europejskim Spotkaniu w Berlinie.


liczba odsłon: 1924 | dodano: 2011-01-15 21:11:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook