Dziś: wtorek, 21 marca 2023
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Madryt przygotowuje się na przyjęcie młodych z całego świata
Nie mogę wyświetlić obrazka

W Madrycie trwa już budowa dwóch ołtarzy, które będą służyły podczas rozpoczynającego się 16 sierpnia 26. Światowego Dnia Młodzieży. Na miejscu są już także wolontariusze, którzy pomagają przybywającym do stolicy Hiszpanii pielgrzymom. W mieście pojawiają się także plakaty i flagi zapowiadające spotkanie młodych.

W mieście trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia, m.in. budowa ołtarzy. Jeden z nich powstaje na placu Cibeles, a drugi na lotnisku Cuatro Vientos. Ołtarze mają być jednocześnie gigantycznymi ekranami, na których wyświetlane będą materiały multimedialne. Na lotnisku Cuatro Vientos trwa także przygotowywanie całej infrastruktury, która będzie niezbędna, by zaplanowane tam spotkanie przebiegało w bezpieczny sposób. Na miejscu zaplanowano 8 stref z sanitariatami oraz z namiotami pierwszej pomocy. Prócz tego dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostaną dwa specjalne sektory w bezpośredniej bliskości ołtarza.

Do Madrytu wciąż napływają wolontariusze. Na miejsce są już prawie wszyscy Polacy, ok. 1,2 tys. osób, którzy służą swoją pomocą w przygotowaniach do ŚDM. Spotkać można ich m.in. na lotnisku Barajas. W czasie trwania spotkania – w sumie ok. 30 tys. wolontariuszy – będzie m.in. odbierać pielgrzymów z dworców i lotniska, pomagać w znalezieniu zakwaterowania czy udzielać niezbędnych informacji.

Od początku sierpnia w dzielnicy Vicalvaro działa „polska kwatera", którą kieruje ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. W razie potrzeby przebywające już na terenie Hiszpanii polskie grupy mogą kontaktować się z pracownikami kwatery telefonicznie (0034/ 917 602 909) lub za pomocą poczty elektronicznej (madryt@sdm.org.pl).


liczba odsłon: 1168 | dodano: 2011-08-08 22:03:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook