Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lodówka to nie miejsce dla ludzkiego embrionu
„Kościół broni godności człowieka, które ma prawo począć się z miłości ojca i matki, a nie w laboratorium” – mówił 25 marca w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. z okazji Dnia Świętości Życia. Zdaniem metropolity krakowskiego miejscem dla ludzkiego embrionu nie jest lodówka niskich temperatur, ale miejsce pod sercem matki. Hierarcha podkreślał, że przykazanie „nie zabijaj” obowiązuje wszystkich, bez względu na wyznanie czy opcję polityczną - nie ma od niego dyspensy” – mówił hierarcha.
Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył 25 marca Mszy św. odprawionej wieczorem w Bazylice Mariackiej w Krakowie z okazji Dnia Świętości Życia obchodzonego w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Metropolita krakowski podkreślał, że życie każdego człowieka jest święte, ponieważ jego źródło jest w Bogu i należy do Boga, gdyż człowiek od Boga wyszedł i do niego zmierza. Ponadto życie człowieka jest święte, bo jego ostatecznym przeznaczeniem jest Królestwo Boże. Hierarcha zwrócił uwagę na to, że w naszej cywilizacji jesteśmy świadkami zamachów na życie, na jego świętość. „Życie jest nienaruszalne od chwili poczęcia, ale jest bezbronne. To – zdaniem kardynała – powinno być najważniejsze dla ludzi prawego sumienia, niezależnie od wyznania czy opcji politycznej. „Piąte przykazanie 'nie zabijaj' obowiązuje wszystkich, od tego nie ma dyspensy” – zaznaczył kard. Dziwisz. Jego zdaniem szczególna odpowiedzialność za życie ciąży na ludziach, którzy ustanawiają prawa i to oni muszą zrobić wszystko, aby każde dziecko się narodziło. „Każde dziecko, zdrowe i chore, które ma prawo się leczyć” – zwrócił uwagę kardynał.

Kardynał wyraził uznanie dla wszystkich wspólnot broniących życia i przestrzegających przed złem, które zniewala świat. „Świętość ludzi powinna objawiać się w codziennym postępowaniu, a przejawem tego powinna być miłość do Boga, który nadaje sens życiu” – powiedział hierarcha i zapytał czy Bóg stanowi centrum naszego życia? Podczas Mszy św. w Bazylice Mariackiej wierni podjęli dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.


liczba odsłon: 2322 | dodano: 2011-03-27 15:13:17

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook