Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów
W tym roku zapraszamy Was do wzięcia udziału w kilku nowych warsztatach, m.in.: tańca towarzyskiego i współczesnego, graffiti, manualnych, informatycznych, nurkowania, gitary klasycznej i basowej. Możesz wybierać spośród 39. warsztatów! Zobacz pełną listę.

Forma warsztatów

Opis warsztatu

Taniec towarzyski

Na warsztaty zaproszony jest każdy, kto pragnie nauczyć się kilku składnych kroków. Prowadzący jest bardzo dobrym tancerzem, zaprasza nawet, jeśli nie masz pary.

 Plastyczne

Warsztat dla osób uzdolnionych plastycznie. Zapraszamy wszystkich, którym twórczość sprawia radość.

 Wokalne

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”. Pod okiem instruktora, który na co dzień prowadzi zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży możesz wydobyć z siebie głos, którego brzmienie może mile cię zaskoczyć.

Plastyczne

Zajęcia pod hasłem: „Zaprośmy Go do ogrodu sztuki”

W trakcie warsztatów uczestnicy maja szansę czerpać zarówno z dotychczasowej wiedzy, jak i z tego czego nie wiedzą, a emocje dadzą im możliwość innego doświadczenia, innego poznania, szczególnego rodzaju komunikacji ze sobą, ze światem i z Bogiem.

Teatralne

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkryć swoje możliwości aktorskie i sprawdzić się w tej formie przekazu.

Taniec współczesny

Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca. Kładzie nacisk na pokazanie uczuć i emocji tancerza, który ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu. Chcesz poznać mieszaninę wielu stylów tańca? Przyjdź i zatańcz z nami.

Manualne – lepienie z gliny i rzeźba w glinie

Jak widzisz swojego Anioła? Na warsztaty zapraszamy miłośników pracy twórczej, lepienia z masy solnej. Zajęcia prowadzi Nina Królik. Warsztaty zakończone będą wystawą prac.

Informatyczne

Warsztaty z wykorzystaniem komputerów i Internetu oraz pakietu narzędzi Googla dostępnych dla użytkowników indywidualnych. Uczestnicy warsztatu poznają narzędzia oferowane w pakiecie Googla i sposoby ich wykorzystania. Każdy na swoim indywidualnym koncie uaktywni wybrane narzędzia, skonfiguruje je zależnie od własnych potrzeb i pozna praktyczne ich wykorzystanie w organizacji swojej pracy.

Informatyczne

Prezentacja tablicy interaktywnej - korzystanie z oprogramowania tablicy. Przygotowanie pomocy dydaktycznej do pracy z tablicą interaktywną.

Graffiti

Na warsztaty graffiti zapraszamy młodzież, która chciałaby zaznaczyć swoją obecność na Dniach Młodzieży nie tylko w sposób duchowy, ale i dosłowny poprzez własną twórczość. Na ten warsztat zapraszamy młodych, którzy nie boją się tworzyć z rozmachem wielkich form.

Biblijne

Tegoroczne warsztaty biblijne to spotkanie z Jezusem Nauczycielem w Palestynie I wieku.
Prezentacja filmów dokumentalnych, Pismo św. i dyskusja posłużą do odtworzenia świata w jakim żył i nauczał Jezus Chrystus.
W tym roku warsztaty są więc podróżą o 2000 lat wstecz, do starożytnej Palestyny, do Ziemi Świętej, Ziemi Zbawiciela.

Biblijne

Zapraszam na spotkanie z bogactwem Ewangelii. Zasłuchamy się w słowo , które stanie się dla nas światłem i drogowskazem życia. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak żyć słowem Bożym na co dzień.

Dziennikarskie

Warsztaty poprowadzi Bożena Iwasiuk (Radio Vox). Mogą one stać się początkiem niesamowitej przygody zdobywania i przetwarzania informacji we współczesnych mediach.

Flagowe

Co może służyć do modlitwy? Biblia, różaniec. Otóż przedmiotem modlitewnym może być flaga. O tym w jaki sposób używać flagi, by integrować i inspirować wspólnotę modlitwy odpowiedzą flagowi warsztatowcy.

Fotograficzne

Na warsztat są zaproszeni miłośnicy fotografiki. Warsztat poprowadzi profesjonalista i pasjonat. Chce dzielić się swym doświadczeniem. Warsztaty mogą zakończyć się wystawą. Mile widziany własny, choćby najprostszy sprzęt fotograficzny. Na wystawę wywołane zostaną tylko zdjęcia cyfrowe.

Ikona

Ikona przez wieki wzbudzała zachwyt nie tylko specyficznym pięknem, ale poczuciem obecności Boga. Na warsztacie tworzyć będziemy kopię staroruskich ikon. Nauczysz się, jak prosto zrobić kopię ikony do własnego użytku.

Liturgiczne

Warsztaty poprowadzą alumni AWSD w Szczecinie. Na te warsztaty zaproszeni są przede wszystkim ministranci. Trzeba zabrać albę.

Pożarnicze

Uwaga pożar! Zasady zachowania się w warunkach pożaru. Co to jest ewakuacja? Rodzaje i obsługa gaśnic. Przyjdź, i sam ugaś ogień pod okiem zawodowych strażaków.

Medyczne

Uwaga pierwsza pomoc! Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? O tym możecie porozmawiać i trochę poćwiczyć z prawdziwym ratownikiem.

Różaniec ze sznurka

Uwaga! Moda na różaniec ze sznurkaJ. Różaniec to modlitwa prostoty
 i głębi. Jak samemu zrobić sznur modlitewny? Nauka wiązania różańców ze sznurka. Zapraszają Siostry Uczennice Krzyża.

Śpiew liturgiczny

Czym jest LITURGIA? Jak śpiew może wpływać na to, że LITURGIA  staje się miejscem spotkania z Bogiem? Na ten warsztat zapraszamy osoby, które w czasie Dni Młodych chcą pomóc w śpiewanej modlitwie liturgicznej.

Pantomima

Warsztaty poprowadzi Tomasz Żytka. Zajęcia będą okazją do udoskonalenia swoich umiejętności lub mogą być po prostu próbą zapoznania z tym ciekawym sposobem wrażenia ekspresji. Przekonaj się sam jak wiele można powiedzieć nie używając słów.

Taniec hebrajski
i modlitewny

Skoro kochasz - to tańcz. W taki sposób można wyrazić Bogu swoją miłość. Odkryj razem z nami piękno modlitwy tańcem.

Taniec lednicki

Lednica to taniec, muzyka i radość. Zapraszamy na warsztat, by poczuć
niesamowitą, lednicką atmosferę i poznać modlitwę tańcem!

Układanie kwiatów

Warsztat jest spotkaniem z ludźmi, którzy z kwiatów mogą utworzyć cz ryjące kompozycje. One także mogą chwalić Boga, a choć zdumiewają lekkością i kruchością trzeba się nad nimi nieźle napracować.

Psychologiczne

Zajęcia dla osób, które dostrzegają wartość porozumiewania się w swojej codzienności i chcą, by stawało się ono coraz łatwiejsze.

Na warsztaty z komunikacji zaprasza pedagog Joanna Czarnecka na co dzień wspierająca w tej sztuce uczniów gimnazjum.

Warsztat szybkiego zapamiętywania

Zajęcia dla osób, które chcą uczyć się w sposób szybki, przyjemny i skuteczny. Pomogą im w tym zaprezentowane podczas zajęć wybrane techniki pamięciowe, które oparte są na budowaniu niezwykłych skojarzeń, niecodziennych, śmiesznych i dynamicznych.

Warsztat gitary basowej

Gitara basowa, to fascynujące brzmienie, które nadaje puls. Prowadzący wie to bardzo dobrze i zaprasza do wspólnej nauki. Trzeba przyjechać ze swoim instrumentem.

Warsztat gitary

Weź do ręki swą gitarę i wydaj z siebie dźwięków parę J Zapraszamy osoby posiadające podstawowe umiejętności gry na gitarze, które chciałyby poćwiczyć różne rytmy i udoskonalić warsztat akompaniamentu.

Warsztat robienia biżuterii szklanej

Lubisz biżuterię? A szczególnie tę ręcznie robioną? A może sam chcesz spróbować? Tutaj możesz nauczyć się jak zrobić biżuterię ze szkła. Możesz nawet wymyślić własne wzory. Przyjdź i zobacz, jak wygląda świat ukryty w szkle.

Warsztat instrumentalny
(wszystko poza gitarą)

Na ten warsztat zapraszamy młodych ze swoimi instrumentami muzycznymi - wszystkimi poza gitarą! Przyzwyczailiśmy się do tego, że gitara to podstawowy instrument, jaki towarzyszy wielu występom. Dzięki temu warsztatowi odkryjesz ile piękna jest w innych instrumentach i jak mogą pomóc modlitwie.

Szydełkowanie

Wykonanie prostych ozdób np. torebeczka na komórkę, szalik wiosenny, czapka wiosenna, kwiatki, korale itp. Na zajęcia zaprasza miłośniczka robótek ręcznych więcej na www.cafe-szydelko.blog.onet.pl Dobry relaks zapewniony!

Nurkowanie

Zajęcia dla osób, które nie boją się wody i chciałyby spróbować złapania pierwszego oddechu pod wodą w kompletnym sprzęcie do nurkowania. Zajęcia prowadzi choszczeńska Szkoła nurkowania „First dive”

Warsztaty negocjacji

„Abraham targował się z Bogiem…”

Chcesz sprawdzić, czy byłbyś dobrym negocjatorem? Przyjdź i poznaj rodzaje negocjacji, style ich prowadzenia oraz strategie rozgrywania sytuacji negocjacyjnych.

 
Teatr ognia
- taniec z ogniem.

Chcesz ujarzmić jeden z żywiołów – ogień? – Zapraszamy. Nowa forma ekspresji zdobywająca w zatrważającym tempie wielu zwolenników. Taniec z ogniem łączy w sobie płynność ruchów z wyrazistą symboliką ognia. Zobacz sam jak wiele możesz wyrazić tańcząc z „ognikami” w dłoni.

Warsztaty kreatywności

Dla każdego kto chciałby choć przez chwilę uwolnić się od schematów myślenia, poćwiczyć swoją kreatywność, zapoznać się z wybranymi metodami twórczego myślenia i rozwiązywania problemów. 

Warsztat instrumentalno-wokalny
Warsztaty poprowadzi goleniowski zespół "Jesienni Przyjaciele". Zespół pragnie się podzielić swoimi zdolnościami - jak grać i śpiewać na chwałę Bożą. Warsztat zostanie zaprezentowany na wieczornym muzycznym Uwielbieniu.
Warsztat Eko Art Warsztaty poprowadzi Agata Judzińska-Kłodawska - edukator ekologiczny. Warsztaty będą miały charakter prac manualnych. Potrzeba odkrywania piękna natury – daru Boga i kultury – pracy człowieka może popychać do odkrywania zupełnie nowych rozwiązań. Jakich? Zapraszamy na warsztat.
Warsztat origami Origami - sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.liczba odsłon: 7726 | dodano: 2010-03-11 19:23:03

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook