Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kurs na dorosłość – nowość w religia.tv
Nie mogę wyświetlić obrazka

Kurs na Dorosłość to nowy program na antenie religia.tv, adresowany zarówno do ludzi młodych, jak i rodziców oraz wychowawców dorastających dzieci. Stacja przygotowała ten cykl wspólnie z krakowskim Stowarzyszeniem Siemacha, działającym od dwudziestu lat na polu wychowania dzieci i młodzieży. Siemacha jest przykładem wielkiego sukcesu, zarówno w wymiarze organizacyjnym, jak i w wymiarze społecznym.

To stowarzyszenie udowodniło, że podwórko nie musi być miejscem przeklętym, ale może stać się fantastyczną przestrzenią spotkania” – mówi ks. Kazimierz Sowa, dyrektor religia.tv. Jaka jest rola podwórka w procesie dorastania młodego człowieka? Ile czasu powinno się poświęcać na rozmowę z dzieckiem? Jak pomóc mu odkryć jego talenty i mocne strony? Na czym polega rówieśnicze wychowanie? To tylko kilka spośród wielu pytań, na które w programie "Kurs na dorosłość" będą odpowiadać eksperci Siemachy. Premiera pierwszego z dziesięciu odcinków odbędzie się w najbliższą niedzielę (28 kwietnia) o godz. 11.00. Cykl będzie również dostępny na www.religia.tv.

Stowarzyszenie Siemacha powstało 20 lat temu w Krakowie z inicjatywy ks. Andrzej Augustyńskiego, zakonnika ze zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a’Paolo. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego, wspomagającą rozwój dzieci i młodzieży w 24 placówkach w Krakowie i w Polsce. Sieć tych placówek opiekuńczo-wychowawczych kontynuuje tradycje "Domu schronienia i dobrowolnej pracy dla biednych i opuszczonych chłopców" założonego w XIX w. w Krakowie przez ks. Kazimierza Siemaszko. Ks. Augustyński jest również prezesem Zarządu Fundacji Rozwoju Społecznego Demos i przewodniczącym Komisji ds. Wychowania Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Krakowskiej. W 2004 r. był członkiem zespołu ekspertów UNESCO, pracującego w Norymberdze nad zagadnieniami przeciwdziałania rasizmowi. 

religia.tv, tk / Warszawa


liczba odsłon: 1065 | dodano: 2013-06-07 12:26:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook