Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ks. Abp Andrzej Dzięga wyświęcił nowych kapłanów
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pięciu nowych księży ma Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. Metropolita abp Andrzej Dzięga wyświęcił neoprezbiterów w sobotni poranek w Bazylice Archikatedralnej.

Jak odkrywali swoje powołanie? Ks. Jarosław Malec wspomina, że będąc szefem kuchni i „mieszając w garnkach” pewnego dnia powiedział: „Panie Boże otwieram Pismo Święte i co Ty mi powiesz?”. Przeczytał wtedy słowa: „Nie bój się, gdyż cię odkupiłem, wezwałem po imieniu, jesteś mój”. - To jest też zawołanie na moje kapłaństwo na obrazku prymicyjnym, że w tym momencie Pan Bóg mi ostatecznie odpowiedział na ten proces, który trwał latami mojego dojrzewania. Sam też nie miałem odwagi powiedzieć Jezusowi „tak”, do pewnego momentu – podkreślił ks. Malec.

Co nowo wyświęceni kapłani radzą tym, którzy boją się odpowiedzieć na wewnętrzny głos powołania? - Rozmawiajcie o tym z mądrymi ludźmi, przede wszystkim szukajcie mądrych duszpasterzy, dzielcie się tym głosem, jeśli ktoś go słyszy. - Warto powiedzieć to komuś doświadczonemu, ale przede wszystkim pójść na modlitwę i prosić pana Boga. On doradzi, On powie co zrobić - zapewnia ks. Robert Koziołek. - Ja mam to doświadczenie, że kiedy usłyszałem głos powołania zacząłem w wakacje chodzić codziennie rano na Mszę świętą. To był dla mnie też taki znak, że właśnie w tym miejscu będę miał pewność, że Pan Bóg pomoże mi podjąć decyzję i pomógł. Trzeba zaufać Panu Bogu i nie bać się.

pk / Szczecin


liczba odsłon: 990 | dodano: 2014-06-02 13:04:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook