Dziś: wtorek, 21 marca 2023
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Krzyż ŚDM ponownie w Madrycie

Krzyż Światowych Dni Młodzieży po dwóch latach pielgrzymowania po Hiszpanii wrócił 18 lipca do Madrytu. Benedykt XVI przekazał go hiszpańskiej delegacji w Niedzielę Palmową 2009 r. Uroczystemu czuwaniu modlitewnemu przewodniczył wczoraj wieczorem w katedrze Almudena kard. Antonio María Rouco Varela

Krzyż wrócił znowu do Madrytu, kiedy pozostaje dokładnie 30 dni, aby Ojciec Święty wylądował na Barajas i przewodniczył głównym aktom Światowego Dnia Młodzieży” – powiedział w homilii kard. Rouco Varela. Pielgrzymka po Hiszpanii „napełniła serca wielu młodych wiarą w Chrystusa, co pokażą światu w trzecim tygodniu sierpnia. Podziękujmy Bogu za miesiące i lata duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży” – zachęcił kardynał. Przez najbliższe dni krzyż odwiedzi wszystkie dekanaty archidiecezji madryckiej.

Madryt przygotowuje się do przyjęcia papieża. Wczoraj zostały zainstalowane na fasadzie katedry Almudena wielkie figury archaniołów Michała i Gabriela. Podczas powitania Benedykta XVI burmistrz Madrytu Alberto Ruiz-Gallardón wręczy Benedyktowi XVI złoty klucz do miasta. Następnie Ojciec Święty w towarzystwie młodzieży z pięciu kontynentów przekroczy słynną bramę Puerta de Alcalá. Papież zobaczy też pokaz sześciu andaluzyjskich koni ze słynnej hodowli Álvara Domecqa. Władze miasta nie ukrywają zadowolenia. Światowy Dzień Młodzieży to „najlepsze wydarzenie, jakie mogło nam się przytrafić, ponieważ ma bardzo licznych uczestników i stanowi wielką promocję turystyczną dla miasta” – powiedział David Martín Vallés.

RV / Madryt


liczba odsłon: 1087 | dodano: 2011-07-25 18:53:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook