Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Krzyż Dni Młodych przekazany
Wielu parafian przy końcu lipca zaczęło dziwić się i pytać: co to za krzyż pojawił się w prezbiterium kościoła Narodzenia NMP w Choszcznie? Otóż wyjaśniam i tłumaczę, że Krzyż Archidiecezjalnych Dni Młodych przyniosła na własnych barkach młodzież z Myśliborza, która była gospodarzem Dni Młodych w roku 2008 i 2009.
Grupa pomarańczowa Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyła z Sanktuarium w Myśliborzu 29 lipca 2009 roku. Wraz z pątnikami wybrała się młodzież myśliborska, która przez ostatnie dwa lata organizowała Dni Młodych. Krzyż był ciężki, a z nieba płynął żar. Na szczęście po dwóch dniach krzyż szczęśliwie został doniesiony do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Choszcznie. Podczas porannej Mszy św. 31 lipca w obecności wszystkich pielgrzymów krzyż symbolicznie został przekazany od młodzieży myśliborskiej dla młodzieży choszczeńskiej. Myśliborzanie dopowiedzieli, aby Choszcznianie pilnowali i dbali o krzyż.

W związku z tym rozpoczęliśmy duchowe przygotowanie do Dni Młodych. Już kilka razy spotykaliśmy się przy krzyżu na modlitwie. W dzień św. Stanisława Kostki patrona młodzieży, następnie tydzień później, a 2 października młodzież z parafii św. Jadwigi przybyła na piechotę, by wspólnie modlić się różańcem przy krzyżu. 9 października znowu przyszła w piątek wieczorem, aby uczestniczyć w adoracji krzyża. Podczas tej adoracji młodzież otrzymała różańce z prośbą aby od tej chwili modliła się w intencji przygotowań do Dni Młodych w naszym mieście.

Tak jak światowe Dni Młodych posiadają swój własny krzyż, pielgrzymujący po świecie (w Polsce był na początku roku a w dniach 1-3 maja w Myśliborzu), tak Archidiecezjalne Dni Młodych również posiadają własny krzyż. Na wzór tego „światowego” także i nasz „archidiecezjalny” będzie pielgrzymował po naszym dekanacie.


liczba odsłon: 3640 | dodano: 2009-11-23 05:11:42

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook