Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata
Nie mogę wyświetlić obrazka

Podobnie jak w latach poprzednich, 28 września br. odbędzie się w wielu miastach w Polsce i za granicą akcja modlitewna „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”.Do udziału w tej akcji zparaszamy serdecznie wszystkich moderatorów, asystentów i członków duszpasterstw, wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych.

„Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” polega na tym, by o godz. 15.00 prosić wspólnie o miłosierdzie dla świata, stając na placach i skrzyżowaniach ulic i modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński prosi, aby intencje tej modlitwy były następujące:

- o pokój na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Ziemi Świętej oraz o łaskę uniknięcia wojny;
- za nowych męczenników prześladowanych za wiarę, a także by ludzie decydujący o losach narodów umieli właściwie rozpoznać i odważnie podjąć rozwiązania zgodne z wolą Bożą;
- o zachowanie chrześcijańskiego ducha w Narodzie Polskim i o rozwój wiary w dzieciach i młodzieży.

W załączeniu zamieszczamy listę zarejestrowanych miejsc modlitwy z roku 2013, z prośbą o jej uaktualnienie, tzn. potwierdzenie udziału bez zmian, potwierdzenie ze zmianą (osoba odpowiedzialna, miejsce), wycofanie się z akcji lub podjęcie modlitwy w nowym miejscu. Informacje prosimy przekazywać do Wydziału Duszpasterskiego, najlepiej e-mailowo wdkm@kuria.pl lub telefonicznie 91/45.42.292 w. 124 do dnia 18 września br.

 

Informacje organizacyjne:

1. Modlitwa rozpocznie się 28 września br. (sobota) o godzinie 15.00.
2. Na każdym skrzyżowaniu wystarczą co najmniej dwie osoby, które poprowadzą modlitwę, pozostałe mogą się dołączyć.
3. Zachęcamy, by przed odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego zwrócić się do Boga np. słowami modlitwy: „O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój miłosierdzia dla nas, ufamy Tobie!” i przez krótki moment rozmyślać o Jego męce podjętej dla nas z miłości. Należy również zapowiedzieć tegoroczną intencję modlitwy.
4. Warto zaopatrzyć się w tablicę informującą o modlitwie, pt. „Jezu ufam Tobie”, której wersję do wydruku można znaleźć pod adresem: www.iskra.info.pl/attachments/File/plansza_na_ulic___-_do_druku.pdf. Będzie ona czytelnym znakiem dla osób, które zechcą przyłączyć się do modlitwy.
5. Uwagi organizacyjno-porządkowe:
a) uczestnicy modlitwy stoją na chodnikach, nie blokując i nie utrudniając innym ruchu;
b) prosimy o nieużywanie nagłośnienia;
c) ponieważ wydarzenie ma charakter wyłącznie modlitewny (duchowy), prosimy organizatorów, aby uczestnicy modlitwy nie używali żadnych transparentów i innych materiałów o treściach pozareligijnych (np. politycznych);
d) prosimy uprzejmie, aby po zakończeniu modlitwy, animatorzy krótko podziękowali wszystkim i zadbali o rozejście się uczestników, aby nie przedłużać zgromadzenia.
6. Zaprośmy wcześniej do modlitwy wszystkich znajomych, nie tylko podczas ogłoszeń, ale także poprzez e-mail, telefony i sms-y. Do modlitwy warto zaprosić również osoby, które nie będą mogły być obecne we wskazanych miejscach, szczególnie ludzi chorych, aby poprzez modlitwę prywatną w domach, szkołach, miejscach pracy lub środkach transportu, mogli uczestniczyć we wspólnocie modlitewnej.

Załączniki


liczba odsłon: 1469 | dodano: 2013-09-12 09:41:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook