Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kontynuujcie to pielgrzymkowe dzieło
Nie mogę wyświetlić obrazka

Jak co roku, w pierwszą sobotę miesiąca, 2 września 2017 r., po raz piąty wyruszyła z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Ok. 170 osób przemierzyło 28-kilometrową trasę, spotykając się z serdecznością i gościnnością, zwłaszcza na miejscach postoju w  Mirowie, Moryniu i podczas agapy na zakończenie pielgrzymki. Radość, którą nieśli pielgrzymi, udzielała się mieszkańcom mijanych miejscowości, którzy witali przechodzących w oknach domów i przy ogrodzeniach.

W ciągu pięciu lat wraz z chojnianami wędrowali  mieszkańcy okolicznych miejscowości, takich jak Godków, Moryń, Cedynia, Grzybno, Lisie Pole, a nawet  osoby ze Szczecina, Nowego Warpna, Pyrzyc, Polic, Świnoujścia czy nawet Opola. Liczba uczestników rośnie z roku na rok. Pielgrzymkową trasę przemierzają całe rodziny: dzieci, rodzice i dziadkowie. Członkowie wspólnot katolickich i ruchów oazowych idą ramię w ramię z księżmi, zakonnicami i zakonnikami. Cieszy zwłaszcza entuzjastyczna obecność dzieci i młodzieży.

Wszystko zaczęło się w trakcie przygotowań do obchodów 100-lecia parafii w Chojnie. 7 września 2013 r. wyruszyła spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie skromna grupa parafian. Nie liczyła wówczas 50 osób. Pielgrzymi pragnęli nie tylko modlić się o godne przeżycie uroczystości jubileuszowych, ale także stworzyć coś, co na trwałe sprawi, że w swoistej sztafecie wiary pałeczkę pielgrzymowania przejmą kolejne pokolenia. Gdy podczas Jubileuszowej Mszy Świętej 13. października 2013 r. wierni składający dary wspomnieli o odbytej pielgrzymce jako duchowym darze parafian, z ust biskupa Andrzeja Dzięgi usłyszeli: - Kontynuujcie to pielgrzymkowe dzieło. W ten sposób z biskupią zachętą i biskupim błogosławieństwem trwa dzieło, które jednoczy ludzi, wyzwala w nich pokłady bezinteresowności i wszelkiego dobra. Pielgrzymki do Nadodrzańskiej Królowej Pokoju z Chojny do Siekierek niosą nie tylko własne intencje, ale modlą się również o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o pokój na świecie.

Nie sposób wyrazić słowami wdzięczności wszystkim ludziom dobrej woli, a więc organizatorom, sponsorom, służbie porządkowej i wielu ofiarodawcom, którzy włączyli się w przygotowanie pielgrzymki i poświęcili swój czas, środki finansowe, czyniąc to bez rozgłosu, hojnie, z potrzeby serca.

Niech Pan Bóg im i nam wszystkim błogosławi oraz obdarzy wszelkim dobrem. Spotkajmy się za rok na trasie  Chojna - Siekierki!

MS


liczba odsłon: 789 | dodano: 2017-10-17 13:03:41

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook