Dziś: środa, 7 grudnia 2022
Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Koncert muzyki filmowej "Pasja" - polska premiera!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Arcydzieło kinowe Mela Gibsona, kompozycje Johna Debneya i multimedia z fragmentami filmu! W ramach polskiej premiery koncertu muzyki filmowej "Pasja" odbędą się dwa wyjątkowe koncerty live oraz transmisja on-line. Na koncerty live zapraszamy 8 kwietnia br. do Kalisz Arena oraz 10 kwietnia br. do Spodka w Katowicach. Natomiast transmisja on-line z dźwiękiem przestrzannym odbędzie się 10 kwietnia br. Bilety już w sprzedaży!

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra Znakomici soliści: Edyta Krzemień, Hanna Okońska-Ratajczak, Albert Memeti. Połączone specjalnie na tę okazję siły i talenty: Silesian Chamber Choir Ad libitum oraz Chóru Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

„Pasja” Mela Gibsona to nie tylko arcydzieło filmowe i muzyczne, uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych wszechczasów. To przede wszystkim niezwykle silne przeżycie emocjonalne. Doświadczyły go miliony widzów na całym świecie, a także sami aktorzy - po zakończeniu zdjęć niektórzy z nich zdecydowali się przyjąć katolicyzm. Pierwotnie Gibson chciał, aby jego dzieło było wyświetlane w kinach bez napisów, za pomocą których tłumaczone są dialogi filmowe. Widzowie mieli słyszeć tylko muzykę oraz kwestie aktorskie, zrozumiałe zaledwie dla nielicznych, bo wypowiadane w języku aramejskim, hebrajskim i po łacinie.

Nie był to pomysł szalony: muzyczność dialogów oraz genialne kompozycje stworzone przez Johna Debneya, wraz ze wstrząsającymi swoją ekspresyjnością i pięknem obrazami filmowymi, mówią tu więcej o 12 godzinach z życia i męki Jezusa Chrystusa niż wszystkie słowa świata. O ogromnej sile oddziaływania „Pasji” będzie można przekonać się podczas koncertów w Arenie Kalisz i katowickim Spodku. Po raz pierwszy w historii utwory Debneya zostaną wykonane przez tak duży zespół wybitnych artystów. Muzykę z „Pasji” usłyszymy w mistrzowskiej wersji na orkiestrę symfoniczną, której pełnego brzmienia nie doświadczymy nawet, oglądając kinowe dzieło Gibsona. Kompozycjom będą towarzyszyć na ekranie fragmenty filmu. Uczestnicy kaliskiego i katowickiego wydarzenia przeżyją z całą intensywnością czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia.

Wszyscy chętni będą mogli także uczestniczyć w wydarzeniu w bezpośredniej płatnej transmisji on-line nadawanej w technologii dźwięku przestrzennego. Dźwięk przestrzenny dostępny z użyciem słuchawek. Będzie to doznanie niezwykłe i niepowtarzalne, które pozostanie w widzach i słuchaczach na długi czas.

Bilety na premierę Live i Online
- Live - Kalisz – 8 kwietnia 2022 r.;
- Live - Katowice - 10 kwietnia 2022 r.;
- on-line – 10 kwietnia 2022 r.

 


liczba odsłon: 631 | dodano: 2022-03-15 13:56:04

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook