Dziś: niedziela, 23 marca 2025
Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Koncert dla nowego papieża
Nie mogę wyświetlić obrazka

Po latach przerwy po śmierci perkusisty Piotra „Stopy” Żyżelewicza zespół 2Tm2,3 zaczyna koncertować. W środę 13 marca wieczorem znów zagrał w Szczecinie i był to prawdopodobnie pierwszy koncert w Polsce dedykowany nowo wybranemu papieżowi. Występ muzyków zaczął się o 20 w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaraz po informacji o wyborze kard. Jorge Mario Bergoglio na papieża.

W zakrystii przygotowywaliśmy się do koncertu - mówi pochodzący ze Szczecina muzyk 2Tm2,3 Robert Drężek. - Nagle słyszymy Habemus papam, mamy papieża, biały dym. Cieszyliśmy się, że w godzinie wyboru możemy zagrać koncert i od razu padła myśl, że gramy go dla nowego papieża. Ksiądz w trakcie koncertu przerwał na moment, powiedział kim jest nowy papież. Była krótka modlitwa za nową Głowę Kościoła, a potem koncert kontynuowaliśmy.

Czas pokaże, jaki będzie papież Franciszek, ale myślę, że będzie przez niego działał Duch Święty. Każdy taki koncert, który nakłania do refleksji i modlitwy, jest dobry i pozytywny – uważają słuchacze koncertu.

pk / Szczecin


liczba odsłon: 975 | dodano: 2013-03-16 21:42:59

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook