Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Koncert Bądź jak Jezus - 30 maja 2024
Nie mogę wyświetlić obrazka

Już od 15 lat wiele tysięcy osób spotyka się w Mysłowicach na koncercie "Bądź jak Jezus". To wielkie rodzinne i wielogeneracyjne wydarzenie, na którym nie zabraknie interesujących propozycji dla dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz dziadków. Jak co roku, Park Słupna przeobrazi się w koncertowe miasteczko, w którym znajdzie się i plac zabaw, i pełne rozmaitych towarów stoiska; pojawi się także dobra książka i film.

"Bądź jak Jezus" to jednak przede wszystkim doskonała muzyka. Wystarczy wymienić, kto wystąpi na tegorocznym koncercie, żeby nie mieć co do tego żadnych wątpliwości: Hillsong London Worship, Arka Noego, Rock and Fire, Katolika Front oraz iGramy z Pokusą. To ogromna doza fantastycznego grania i przesłanie, które powinien usłyszeć współczesny człowiek.

Mysłowicki koncert przyniesie inspirację także do zadania sobie niełatwych pytań o relację z samym sobą i z drugim człowiekiem. W tym roku znak zapytania zostanie postawiony nad kwestią fundamentalną: kim jestem? Czas niepewności, w jakim żyjemy, wymaga odwagi skonfrontowania się twarzą w twarz z kwestiami podstawowymi. W dotarciu do istoty rzeczy, która pozwoli nam lepiej zrozumieć świat i wybrać właściwą drogę rozwoju, pomoże nam chwila namysłu nad tym, po co jestem... skąd we mnie ten ból.... dlaczego urodziłem się w takim domu.. czy istnieje jakiś Bóg... dlaczego w moim domu wydarzyło się tyle zła... co po śmierci... co to jest prawda...? Nie wszystkie te pytania będą adresowane do każdego z nas - uczestników koncertu: to od naszych indywidualnych potrzeb zależy, które z nich podejmiemy i zdecydujemy się na poszukiwanie dla nich odpowiedzi.

Na mysłowickim koncercie każdy znajdzie swój kawałek tortu - tortu, którego smak będzie można autentycznie poczuć, bo pojawi się naprawdę i to w swojej urodzinowej odsłonie. 15 lat w życiu koncertu, to przecież nie byle co - to wiek niemal sędziwy, do którego tylko nieliczni mają szczęście dotrwać. 30 maja zdziwicie się jednak, jak nasz Jubilat dobrze się trzyma, w jakiej fenomenalnej jest kondycji, a właściwie to nawet z każdym rokiem coraz lepszej. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta: muzyka i dobra zabawa w świetnym towarzystwie czynią cuda!

Organizator:
1on.pl
Mysłowicki Ośrodek Kultury

Współorganizator:
Fundacja Światło-Życie
Fundacja Młodzi dla Młodych

Partner: Miasto Mysłowice

Więcej o koncercie: www.badzjakjezus.pl oraz Facebook: Bądź jak Jezus.


liczba odsłon: 292 | dodano: 2024-05-14 13:03:04

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook