Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kolęda dwóch serc
Boże Narodzenie – to Święta na które czekamy z niecierpliwością, a w grudniu szczególnie wszystko wokół nam przypomina, że są już tuż tuż.
To magiczny czas. Gdzie życie nabiera zupełnie innych barw i innych wartości. Zapach choinki, pieczonych ciast, trzask łamanego opłatka, pierwsza gwiazdka i kolędy. Magia Świąt sprawia, że zapomina się o smutkach, niepowodzeniach, kłótniach, sporach. To jedyny dzień w roku, kiedy to, co tak bliskie na co dzień, choć niedostrzegalne zdaje się być na miejscu pierwszym: rodzina, przyjaciele, bliscy kochani ludzie.  Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, gdzie przy biało przystrojonym stole rodzina nuci kolędy, łamiąc się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Zaiste cicha noc, święta noc – przyniosła z sobą Maleńkiego – narodzonego w Betlejem – Zbawiciela. Dla dopełnienia czaru tej wyjątkowej nocy jest Pasterka. O północy w cichym i ciemnym Kościele rozbrzmiewają nuty: „Bóg się rodzi…”. Czy może być coś bardziej wyjątkowego niż te Święta?

Wsłuchaj się w ciszę kolęd, nie pędź – zatrzymaj się przy żłóbku, uśmiechnij się do sąsiada i uwierz, że to dla Ciebie Bóg przyszedł na ten świat.

 

 

 

 

 

„Jezus narodził się w stajence, a nie w pałacu. Nie w stolicy, a w Betlejem, na prowincji i chce nadal rodzić się w tej części nas samych, która zdaje się nieważna. Jesteśmy wyłącznie stajenką, w której narodzi się Bóg. Jest w nas tak samo brudno, jak w stajni i przed Panem Bogiem nie możemy udawać lepszych. Bóg chce mieszkać właśnie tam, gdzie czujemy się biedni i słabi”

 
Anselm Grunn „O duchowości inaczej”
 

 

 

 

 


liczba odsłon: 4142 | dodano: 2008-12-18 22:55:30

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook