Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Katolickie obozy językowe
Nie mogę wyświetlić obrazka

Trudno znaleźć we współczesnych podręcznikach do nauki angielskiego czytanki o rodzinnej wyprawie do kościoła, dojrzałej przyjaźni czy podejmowaniu odpowiedzialności. Bez problemu za to znajdziemy tam teksty o wolnych związkach i rozbitych rodzinach. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży postanowiło zaradzić temu problemowi i organizuje własne obozy językowe dla młodzieży.

Podczas obozów KSM-u, oprócz 5 godzin nauki dziennie języka angielskiego, francuskiego, włoskiego czy rosyjskiego oraz rozwijania swoich pasji (taniec, jazda konna), młodzież będzie jednocześnie formowała się w duchu wartości chrześcijańskich. – Nie chcemy być natarczywi w przekazie wartości. Cały proces wychowania dokonuje się przez specjalnie tworzone dla nas materiały dydaktyczne, postawy i zachowania nauczycieli jak i wychowawców oraz całą atmosferę obozu – mówi Michał Baran, prezes KSM Archidiecezji Warszawskiej.

Obozy językowe organizowane są przez KSM w ramach szkoły językowej „eMKa” (skrót od: młodzież katolicka). Szkoła ta została założona już 15 lat temu przez samych KSM-owiczów, którzy dostrzegli problem „politycznie poprawnych” podręczników. Obecnie wieloletnie doświadczenie pozwala na ciągłe podnoszenie jakości obozów oraz ich rozwój. Co roku, kilkaset osób uczestniczy w obozach „eMKi”.

KSM w Warszawie w tym roku organizuje obozy w Jastrzębiej Górze k. Władysławowa, Brennej k. Wisły oraz Białym Dunajcu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.warszawa.ksm.org.pl. Pełna oferta „eMKi” dostępna na: www.emka.ksm.org.pl.


liczba odsłon: 2828 | dodano: 2013-04-24 15:00:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook