Dziś: niedziela, 5 lutego 2023
Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kard. Dziwisz: Kraków i Polska radują się
Nie mogę wyświetlić obrazka

Kraków i Polska radują się, że na nowo stają się miastem i państwem młodości – powiedział kard. Stanisław Dziwisz komentując informację, że w 2016 roku to właśnie stolica Małopolski będzie organizatorem Światowego Dnia Młodzieży. Metropolita krakowski podkreślił, iż wydarzenie to będzie wielkim dziękczynieniem za osobę Jana Pawła II i jego dziedzictwo, które nadal inspiruje młodych ludzi. 

W jego opinii młodzież, która w 2016 roku przybędzie do naszego kraju, wniesie ogromny entuzjazm. Metropolita przypomniał, że Światowe Dni Młodzieży łączą się z wielką postacią bł. Jana Pawła II. „Mamy nadzieję, że będziemy go mogli uczcić w Polsce już jako świętego. Ten światowy dzień będzie także wielkim dniem świętego Jana Pawła II, dziękczynieniem za jego osobę, za jego miłość do młodych ludzi i za to wszystko co zostawił, wielkie dziedzictwo, którym żyjemy nadal, bo nadal inspiruje ono młodych ludzi i nie tylko młodych, do życia uczciwego w bliskości Chrystusa, i jego Matki, Najświętszej Maryi Panny” – powiedział kard. Dziwisz.

„Kraków się otwiera” – zapewnił metropolita. Zachęcił jednocześnie młodych, by licznie przybyli do Polski. „Zrobimy wszystko, aby przyjąć was, drodzy młodzi, w sposób serdeczny i godny, a was prosimy, abyście wnieśli w naszą ojczyznę entuzjazm, dobrą nadzieję na przyszłość, bo nam też tego oparcia w was potrzeba” – stwierdził kardynał.

Metropolita krakowski powiedział, że radość z informacji o wybraniu Krakowa na miejsce Światowego Dnia Młodzieży jest o tyle większa, że wiadomo, iż z młodzieżą przybędzie również papież Franciszek. „Potrzeba nam jego osoby, nauki, aby Kościół był bardziej prosty, bardziej związany z człowiekiem, zwłaszcza z ludźmi biednymi i sam ukazywał przez swoją prostotę piękno Ewangelii, a młodzież jest wrażliwa na piękno, dobro, na wolność, a to wszystko w jakiś sposób uosabia się w papieżu Franciszku, tak jak dawniej w papieżu Janie Pawle II” – uznał kard. Dziwisz.

W załączniku oświadczenie kard. Dziwisza z Rio de Janeiro.

rl (KAI) / Kraków 

 

Załączniki


liczba odsłon: 1008 | dodano: 2013-07-29 15:07:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook