Dziś: środa, 8 lutego 2023
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Jutro ESM
Do Poznania zjeżdżają się z całego kontynentu uczestnicy rozpoczynającego się we wtorek 32. Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.
W niedzielę do stolicy Wielkopolski przybył przeor założonej w 1940 roku w Burgundii wspólnoty, brat Alois. Tego samego dnia do Poznania dotarło także 1500 wolontariuszy z różnych krajów, którzy będą pomagać w czasie spotkania pozostałym jego uczestnikom.

W modlitewnym czuwaniu, które potrwa do 2 stycznia 2010 roku, weźmie udział co najmniej 30 tys. młodych Europejczyków oraz ich rówieśników z niektórych krajów Afryki i Azji. Wszyscy oni będą mieszkać w domach poznańskich i podpoznańskich rodzin.

W ciągu dnia młodzież modlić się będzie w parafiach, a wieczorem spotyka się na wspólnej modlitwie w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich w centrum miasta. Na siedzibie MTP od kilku dni wiszą wielkie banery, które w językach polskim i angielskim zapraszają młodzież do udziału w spotkaniu.

W czasie tegorocznego czuwania młodzi Europejczycy rozważać będzie codziennie słowa napisanego przez brata Aloisa „Listu z Chin”, który przetłumaczono na 50 języków. Przeor Taizé zwraca w nim uwagę na problem rozumienia wolności we współczesnym świecie.

„Młodym ludziom zostanie postawione, między innymi, takie pytanie: czy dziś, w Europie, jak i na innych kontynentach, wystarczająco zastanawiamy się nad znaczeniem, jakie należałoby nadać wolności” – napisał brat Alois.

Do uczestników spotkania listy skierowali papież Benedykt XVI, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola – Bartłomiej I, duchowy zwierzchnik Kościoła anglikańskiego – arcybiskup Canterbury, Rowan Williams, a także sekretarz generalny ONZ – Ban Ki Moon i przewodniczący Komisji Europejskiej – Jose Manuel Barroso.

zas / Poznań
 


liczba odsłon: 1812 | dodano: 2009-12-29 09:07:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook