Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Jan Paweł II – święty naszych wspomnień
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. Arturo Mari

Wkrótce premiera unikalnego dokumentu, zawierającego niepublikowane dotychczas materiały filmowe, dokumentujące spotkania papieża Polaka z mieszkańcami Dolnego Śląska. Film pt. „Jan Paweł II – święty naszych wspomnień” został zrealizowany przez Ośrodek Audiowizualny Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej oraz Halę Stulecia we Wrocławiu.

Jego zasadniczą częścią są materiały archiwalne, przechowywane w kurii, wśród których najstarsze pochodzą z lat 60. ubiegłego wieku. Dokument przybliża dwie wizyty Papieża Polaka w stolicy Dolnego Śląska: z 1983 i 1997 r. i jest wzruszającym wspomnieniem obrazującym spotkania Ojca Świętego z wiernymi w takich miejscach, jak: katedra pw. św. Jana Chrzciciela, Partynice, Hipodrom, kościół garnizonowy, seminarium duchowne. Zawiera także wypowiedzi osób duchownych i świeckich pracujących przy przygotowaniu spotkań z Janem Pawłem II. – By stworzyć ten dokument z kilkudziesięciu taśm, wybraliśmy najciekawsze fragmenty – mówi ks. Jerzy Rasiak, jeden z twórców filmu, dodając, iż powstanie obrazu stanowi nie tylko okazję do wspomnień związanych z osobą Jana Pawła II, ale także pokazuje jak tworzyła się historia Wrocławia.

Uroczysta premiera odbędzie się 11 listopada o 17.00 w Hali Stulecia. Towarzyszyć jej będzie koncert, w czasie którego będzie można wysłuchać utworów z różnych stron świata związanych z Janem Pawłem II. Informacje o wejściówkach na premierowy pokaz będą dostępne w parafiach archidiecezji wrocławskiej.

xrk / Wrocław


liczba odsłon: 980 | dodano: 2014-10-29 10:30:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook