Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

IV Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. fot. E.Sitarek

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej przy współpracy z Parafią pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie Szczecińskim, Wójtem Gminy Kobylanka oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Stargardzie Szczecińskim organizują Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej. Odbędzie się on o godz. 16.00 w niedzielę 2 czerwca 2013 r. w Amfiteatrze nad jeziorem Miedwie w Morzyczynie i będzie przeżywany pod hasłem: BY NIEBO I ZIEMIĘ PORUSZYĆ dzieląc się wiarą jak chlebem.

Trwający Rok Wiary i przypadająca w nim 170. rocznica powstania Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci stają się doskonałą okazją do tego, by poprzez śpiew religijnych utworów uwrażliwić słuchaczy na odpowiedzialność za misyjność Kościoła. Chcielibyśmy propagować działalność misyjną, zwracając uwagę na konieczność dzielenia się wiarą z tymi, wśród których żyjemy ale także tymi, którzy jeszcze o Chrystusie nie słyszeli.

Festiwal nie ma charakteru konkursu. Jest spotkaniem, które ma na celu rozpowszechnianie wartości kulturalno-estetycznych i wrażliwości na piękno oraz zachętę do życia godnego i pełnego miłości dla drugiego człowieka. Jednocześnie pragniemy stworzyć amatorskim zespołom i solistom możliwość zaprezentowania swojego dorobku, ponieważ festiwal ten stanowi okazję do wymiany doświadczeń, poznania nowych utworów oraz przysłuchania się innym wykonawcom zajmującym się na co dzień animacją śpiewu.

Udział w Festiwalu wezmą wokalne zespoły dziecięce i młodzieżowe z terenu Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, oraz dzieci zaangażowane w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Gwiazdami Festiwalu będą Luis Masculana Castro z Peru oraz pochodząca z Kenii Marsha Otondi.

ks. Krzysztof Wąchała SChr
dyrektor diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych


liczba odsłon: 1295 | dodano: 2013-05-11 20:02:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook