Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Interaktywny portal o św. Janie Pawle II
Nie mogę wyświetlić obrazka

Interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie św. Jana Pawła II ruszył dokładnie w 36. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. W portalu znajdują się opisy i fotografie miejsc pamięci o Karolu Wojtyle oraz szczegółowa baza informacji o poświęconym mu sanktuarium, które jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II powstaje na Białych Morzach w Krakowie.

„Inicjatywa utworzenia portalu powstała jeszcze przed kanonizacją – mówi Agata Szuta, dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, pomysłodawca i twórca projektu. – Jest próbą uporządkowania i zgromadzenia w jednym miejscu szerokiego zakresu treści poświęconych osobie papieża Polaka. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę o życiu i twórczości Karola Wojtyły, nie tylko dla osób żywo zainteresowanych tematyką, ale także młodego pokolenia i turystów odwiedzających miejsca związane z osobą Jana Pawła II – dodaje. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie uruchomił bogatą bazę wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Jana Pawła II 16 października, dokładnie w 36. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

Portal www.santojp2.pl podzielony jest na trzy główne panele. Część pierwsza „Święty Człowiek” jest poświęcona życiu Karola Wojtyły – m.in. jego licznym pasjom; są tu także treści wybranych dokumentów i wystąpień z tego okresu. „Santo! Jestem z Wami” dotyczy okresu duchowego dziedzictwa Jana Pawła II – Świętego. Użytkownicy znajdą w niej wiele bieżących informacji, projektów dotyczących nauczania Ojca Świętego, świadectwa osób, które powierzyły swój los Janowi Pawłowi II, a także bogaty opis miejsc w Krakowie z nim związanych. Z kolei interaktywna część portalu dedykowana jest najmłodszym. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przewiduje rozbudowę bazy o nowe projekcje i materiały. Z uwagi na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie planowane jest także utworzenie anglojęzycznej wersji portalu.

pra / Kraków


liczba odsłon: 944 | dodano: 2014-10-21 15:06:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook