Instrukcja rejestracji grupy na stronie hiszpańskiej |
1. Rejestracja opiekuna grupy (1 krok)
Rejestracja grupy zaczyna się od podania danych jej opiekuna. Opiekun jest jedyną osobą z grupy, która podaje swoje dane. Opiekun wybiera hasło, a system rejestracyjny przyznaje mu identyfikator grupy wysyłany pocztą na podany w formularzu adres e-mailowy.
Uwaga: na chwilę obecną formularz nie przyjmuje numerów polskich dowodów osobistych lecz jedynie numery paszportów.
Drugim krokiem w procesie rejestracji jest podanie podstawowych danych o organizowanej grupie. Aby to uczynić należy zalogować się do systemu za pomocą przydzielonego identyfikatora i wybranego hasła. Identyfikator jest tożsamy z numerem identyfikacyjnym grupy. Jeżeli jesteśmy opiekunem grupy i chcemy ją zarejestrować wybieramy wówczas opcję „Rejestracja zwykła grup”.
Uwaga: pojedynczy uczestnicy nie muszą dokonywać żadnej rejestracji. Opcja „Rejestracja indywidualna” dotyczy jedynie osób, które wybierają się na ŚDM bez żadnej grupy.
W czasie podawania danych o grupie wybieramy także diecezję hiszpańską, w której chcemy spędzić Dni w Diecezjach (11-15 sierpnia). Ważne, aby grupy, które zarezerwowały sobie miejsca w konkretnych diecezjach hiszpańskich jak najszybciej zarejestrowały się w systemie elektronicznym hiszpańskim.
3. Uiszczenie opłaty (3 krok)
Trzecim krokiem procesu rejestracji jest dokonanie opłat za grupę; system umożliwia płatności zarówno za fundusz solidarnościowy jak i za wybrane pakiety pielgrzyma. Płatności mogą być dokonane kartą kredytową bądź przelewem. Zawsze należy upewnić się, jak wysokie opłaty pobiera wasz bank za przelewy zagraniczne.
Kolejne kroki rejestracyjne będą możliwe dopiero po uiszczeniu opłat za grupę.
4. Kolejne kroki (możliwości)
* Jak mogę powiększyć grupę?
- jeśli grupa już jest zarejestrowana, ale nie została uiszczona opłata: można zmieniać liczbę członków, używając identyfikatora i hasła w zakładce "Dane Grupy";
- jeśli grupa już jest zarejestrowana i została uiszczona opłata: należy utworzyć nową grupę i wskazać przez opcję " relacja przynależności", że jest ona częścią pierwszej grupy, którą utworzono wcześniej.
Można to zrobić postępując według następujących rad:
1. Stwórz nową grupę postępując wg tych samych zasad jak za pierwszym razem. Możesz ustanowić tego samego opiekuna dla rozszerzenia grupy albo innego, według twego uznania. Wtedy będziesz miał dwa identyfikatory grup np. ESP123 i ESP137.
2. W zakładce "relacja przynależności” wprowadź identyfikator pierwszej grupy.
3. Wejdź do pierwszej grupy i zaakceptuj połączenie z drugą grupą.
** Znam inną grupę i chciałbym być blisko niej podczas ŚDM - na miejscu zakwaterowania, na katechezie i pełniąc zadania. Czy mogę się do niej dołączyć?
- tak; musisz wówczas ustanowić połączenie z inną grupą za pomocą zakładki "relacja zaufania". Komitet ŚDM postara się, o ile to możliwe, zakwaterować blisko grupy połączone za pomocą tej zakładki.
Postępuj wg tych rad:
1. W zakładce "relacja zaufania" wprowadź identyfikator innej grupy;
2. Opiekun tej grupy musi zaakceptować połączenie z twoją grupą.
*** Czy jest określony limit wielkości grupy?
- nie; ale zaleca się, aby grupy były łatwe do kierowania z około 50 członkami i jedną osobą odpowiedzialną za grupę. Ze względu na ograniczoną pojemność miejsc zakwaterowania nie możemy zagwarantować, że wszyscy członkowie dużej grupy będą mieszkać w tym samym miejscu. Czasami trzeba będzie ulokować członków dużej grupy w różnych miejscach położonych blisko siebie.
**** Jesteś odpowiedzialny za diecezję, ruch albo konferencję episkopatu bądź zapisujesz dużo uczestników.
- możesz utworzyć tyle grup ile potrzebujesz z różnymi opiekunami albo z tym samym;
- po ich utworzeniu możesz, jeśli chcesz, wskazać dwa typy relacji między grupami:
a) relacja zaufania, w której prosisz, o ile tylko to możliwe, o sąsiedztwo w zakwaterowaniu i katechezach;
b) relacja przynależności, w której wskazujesz, że dwie grupy są częścią większej grupy, więc potrzebujecie, aby was zakwaterowano w miejscach położonych możliwie jak najbliżej. Ta relacja jest mocniejsza niż relacja zaufania.
***** Rejestruję grupę ludzi z różnych krajów. Czy muszę utworzyć różne grupy?
- kryterium tworzenia grupy powinno dotyczyć kraju zamieszkania, nie narodowości.
- Przykład 1: Polak, który mieszka w Niemczech, zapisuje się, jeśli chce, do grupy niemieckiej. Narodowość nie ma żadnego znaczenia w rejestracji.
- Przykład 2: jeśli grupa, która pochodzi z Polski, chce się zapisać na ŚDM z grupą niemiecką, to obie grupy muszą się zapisać oddzielnie, a później ustanowić relację zaufania.
- Przykład 3: międzynarodowa organizacja, która kieruje ludźmi z różnych krajów, tworzy tyle grup, ile jest krajów pochodzenia jej członków, i tworzy między nimi, jeśli chce, aby miejsca zakwaterowania były możliwie jak najbliżej siebie relację przynależności.
****** Jak mogę odzyskać moje hasło w przypadku, gdy je zapomniałem?
- wprowadź identyfikator grupy; zostanie wysłany na twój adres e-mail link, którym tworzyłeś grupę, abyś mógł odzyskać Twoje hasło
******* Uiściłem już opłatę za moją grupę, ale mimo to status grupy to "Nieopłacona" i dostaję wiadomości z prośbą o zapłatę. Co mogę zrobić?
- przelew może się opóźniać kilka dni
- jeśli jednak twój bank potwierdza wykonanie przelewu więcej niż tydzień temu:
a) sprawdź czy dobrze wpisałeś identyfikator Twojej grupy w momencie wykonywania przelewu;
b) skontaktuj się telefonicznie przy pomocy Help Desk podanym na stronie Rejestracji, aby poprosić o sprawdzenie czy otrzymano przelew.
******** Dni w diecezjach
- w naszej grupie, chcielibyśmy pojechać do dwóch różnych diecezji podczas programu Dni w Diecezjach. Jak mogę poinformować o tym system rejestracji?
a) musisz utworzyć dwie różne grupy i dla każdej z nich wskazać diecezję, w której chce spędzić czas podczas Dni w Diecezjach.
- prośba o pobyt podczas Dni w Diecezjach zostaje potwierdzona później przez diecezję, która przyjmuje grupę, jeśli grupa zakończyła swoją rejestrację (także uiściła opłatę). Dopóki nie otrzyma się potwierdzenia ze strony diecezji, nie można zagwarantować miejsc.
********* Nie należę do żadnej grupy. Czy mogę się zapisać na ŚDM?
- tak; jednak przez zarejestrowaniem się radzimy zwrócić się do twojej diecezji albo konferencji episkopatu, ponieważ na pewno znają oni dużo grup, do których możesz dołączyć. Jeśli jednak nie będziesz mógł nigdzie dołączyć, możesz zapisać się indywidualnie.
- lepiej zarejestrować się bezpośrednio w sposób indywidualny niż pojechać bez rejestracji, aby korzystać z tych samych ułatwień i usług co grupy zarejestrowane.
********** Jesteś księdzem i chciałbyś udzielać sakramentu pokuty i pojednania.
- organizacja ŚDM będzie kontynuować tradycję poprzednich spotkań organizując miejsce, w którym będzie się udzielać, każdemu kto będzie chciał sakramentu pokuty i pojednania. Aby ułatwić ciągły dostęp w wielu językach, potrzebujemy dużo księży, którzy będą mogli spełnić ten warunek i oferować swoje usługi podczas kilku godzin.
- poinformuj nas o tym w zakładce "Dane Grupy", podając liczbę księży, którzy będą towarzyszyli grupie gotowi do udzielania Sakramentu Pokuty i Pojednania, i w jakim języku.
- już w Madrycie księża powinni poznać miejsce spowiedzi.
*********** Czy mogę pobyć w Madrycie trochę dłużej - wcześniej albo później?
- pakiet pielgrzyma jest ważny w Madrycie tylko:
a) od 15.sierpnia po popołudniu (poniedziałek) do 22. sierpnia rano (poniedziałek) - wariant tygodniowy A
b) od 19. sierpnia po południu (piątek) do 21. sierpnia po południu (niedziela) - wariant weekendowy B
- jeśli ktoś chce przyjechać wcześniej lub zostać trochę dłużej, musi zorganizować się
indywidualnie i prywatnie.
************ Różne pakiety udziału w ŚDM
- sprawdź różne pakiety udziału w ŚDM.
************* Fundusz Solidarnościowy
- członkowie grup mogą dodatkowo wpłacić 10 euro jako swój wkład. Te pieniądze wspomogą Fundusz Solidarnościowy i pozwolą młodym z małymi możliwościami finansowymi przyjechać na ŚDM.