Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

iGramy z Pokusą odkryciem roku CCM 2024
Nie mogę wyświetlić obrazka

Już po raz dziesiąty zespoły i soliści grający muzykę z chrześcijańskim przesłaniem stanęli do konkursu, by rywalizować o tytuł Muzycznego Odkrycia Roku Muzyki CCM (ang. Contemporary Christian Music).

W przesłuchaniu finalistów konkursu Non Stop CCM, które odbyło się 30 kwietnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury, wzięli udział: Grzegorz Andrzej Kłeczek, Sylwia Piotrowska, iGramy z Pokusą, Maciej Maciejewski, Stejm oraz San Giuseppe Gangsta. Wykonawcy zaprezentowali szeroki wachlarz stylistyczny: od subtelnych pieśni wielbienia po „katolpunk”, jak określił swoją twórczość ostatni z wymienionych zespołów.

– Ważna jest nie tylko muzyka, ale też wasza narracja, to, co macie do przekazania. Mamy dziś takie czasy, że wasze świadectwo jest szczególnie potrzebne. Jako chrześcijanie nie możemy zamykać się w rezerwacie. Powinniśmy wychodzić do świata z Dobrą Nowiną – mówił do uczestników Adam Guzdek, organizator konkursu.

Jury złożone z muzyków, producentów i dziennikarzy podkreśliło podczas rozstrzygnięcia, że poziom konkursu był dość wyrównany. Tytuł odkrycia roku przypadł jednak ostatecznie zespołowi iGramy z Pokusą. Formacja, której liderem jest Marcin Pokusa, znany z wcześniejszych występów w Siewcach Lednicy, łączy w swojej muzyce pop-rockowe brzmienia z góralskim folklorem. Laureat wystąpi 30 maja na dużej scenie podczas 15. edycji koncertu rodzinnego „Bądź jak Jezus” w mysłowickim Parku Słupna.

 

 

 

 


liczba odsłon: 137 | dodano: 2024-05-06 12:18:46

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook