Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Hiszpańskie filmy nt. rodziny
Nie mogę wyświetlić obrazka

Watykan wyraził swoje uznanie za przesłanie i walory duszpasterskie serii filmów poświęconych rodzinie i obronie życia, hiszpańskiego producenta filmowego Goya Producciones z Madrytu – poinformowała KAI Monika Higueras-Gutowska

Papieska Rada ds. Rodziny zdecydowała objąć swoim patronatem serie filmów dokumentalnych: „Sí Quiero: Claves para un matrimonio feliz” (Poradnik Szczęśliwego Małżeństwa) oraz „La Cultura de la Vida: Cuestiones de Bioética” (Kultura życia. Problemy bioetyczne). Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny - abp. Vincenzo Paglia, w liście z 15 stycznia 2014 r. skierowanym do dyrektora Goya Producciones, Andresa Garrigó, wyraził „wdzięczność za pracę w służbie rodziny i życia" i oświadczył, że wspomniane filmy dokumentalne mogą nosić adnotację: "Pod patronatem Papieskiej Rady ds. Rodziny". - Zapis ten, choć nie wiąże się ze wsparciem finansowym, stanowi uznanie Stolicy Apostolskiej za zawarte w nich treści i walory duszpasterskie – wyjaśniła polska przedstawicielka Goya Producciones.

Oba wyróżnione przez Watykan filmy zostały nagrodzone na Międzynarodowych Katolickich Festiwalach Filmu i Multimediów w Niepokalanowie. Seria „Kultura życia” otrzymała I Nagrodę w 2009 r. “Poradnik Szczęśliwego Małżeństwa”, nagrodzony w kategorii filmów edukacyjnych w roku 2012, ukazał się w Polsce nakładem Wydawnictwa Św. Stanisława BM pod patronatem eKai.pl i Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Filmy hiszpańskiego producenta są emitowane w Polsce przez stacje TVP Historia, TV TRWAM i Religia TV. Wiele z nich już jest i będzie wkrótce dostępnych na DVD, dzięki współpracy polskich wydawnictw.

Zdaniem Moniki Higueras-Gutowskiej, sprawy związane z rodziną i życiem stanowią jeden z głównych priorytetów papieża Franciszka, który zaprosił biskupów z całego świata do wzięcia udziału w nadzwyczajnym Synodzie poświęconym wyzwaniom duszpasterskim związanym z rodziną.

awo / Warszawa 


liczba odsłon: 1821 | dodano: 2014-02-02 13:04:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook