Dziś: wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Gryfice 2013
Peregrynacja Ikony Dni Młodych w Wicimicach

7 kwietnia 2013 r., w drugą Niedzielę Wielkanocy, a jednocześnie w święto Miłosierdzia Bożego, ikona Dni Młodych gościła w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wicimicach. Podczas pobytu w Wicimicach młodzież zrzeszona w wolontariacie Dni Młodych dawała również świadectwo o swoim zaangażowaniu w wolontariat.

Więcej…

 
Droga Krzyżowa ulicami Gryfic

Wielkopiątkowe rozważania Drogi Krzyżowej w Koloseum zostały opracowane przez młodych Libańczyków. Biorąc przykład z Rzymu, wolontariusze Dni Młodych opracowali własne komentarze do kolejnych stacji misterium, które piątkowy wieczór wierni mogli usłyszeć na gryfickich ulicach.

Więcej…

 
Ikona Dni Młodych w Mechowie

W Poniedziałek Wielkanocny ikona Dni Młodych odwiedziła parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Mechowie k. Płot. Tradycyjnie, w trakcie Mszy Świętej, ks. Paweł Wiśniewski omawiał zgromadzonym wiernym znaki Dni Młodych, a wolontariusze wzbogacali liturgię dając żywe świadectwo swojej wiary, a po zakończonej Eucharystii zachęcali wszystkich młodych do uczestnictwa w tym majowym spotkaniu w Gryficach.

Więcej…

 
Ikona Dni Młodych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Ikona Dni Młodych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej nawiązuje do pierwowzoru czyli do Ikony Światowych Dni Młodzieży „Salus Populi Romani”. Jest wraz z Krzyżem ADM znakiem Archidiecezjalnych Dni Młodych. Maryja była pod Krzyżem swojego Syna, dlatego Ikona Dziewicy towarzyszy Krzyżowi.

Więcej…

 
Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał...

Tematykę tej wielkiej tajemnicy zmartwychwstania w Niedzielę Palmową na Placu Zwycięstwa w Gryficach poruszyli wolontariusze Archidiecezjalnych Dni Młodych w Misterium Wielkanocnym - spektaklu teatralnym pt. „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał”, który przygotowali pod opieką p. Magdaleny Halak, ks. Tomasza Worobca i ks. Pawła Wiśniewskiego. Swoim przedstawieniem przypomnieli, że nasza wiara jest „skarbem przechowywanym w glinianych naczyniach” i że czasem, porzucając naukę Chrystusa, wierzymy bardziej w to, co mówi nam współczesny świat.

Więcej…

 
Wyjazd integracyjny wolontariuszy ADM

W dniach od 15 do 17 marca 2013 r. w ośrodku wypoczynkowym „Sandra Spa” w Pogorzelicy integrowała się młodzież zaangażowana w organizację Archidiecezjalnych Dni Młodych, które po raz drugi odbędą się w dniach 1-3 maja br. w Gryficach. Opiekunami wolontariuszy byli ks. Paweł Wiśniewski, ks. Tomasz Worobec oraz p. Magdalena Halak.

Więcej…

 
Ikona Dni Młodych w Brojcach

W piątą Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca 2013 r., Ikona Dni Młodych odwiedziła parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach. W głoszonych kazaniach ks. Paweł Wiśniewski przedstawiał zgromadzonym znaki Dni Młodych, natomiast wolontariusze wzbogacali liturgie, a po nich zachęcali wszystkich do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

Więcej…

 
Ikona Dni Młodych w Wyszoborze

W trzecią Niedzielę Wielkiego Postu, 3 marca 2013 r., ikona Dni Młodych odwiedziła parafię pw. św. Stanisława Kostki w Wyszoborze. W głoszonych homiliach ks. Paweł  Wiśniewski omawiał  zgromadzonym znaczenie znaków Dni Młodych - krzyża i ikony. Natomiast wolontariusze wzbogacali  Mszę Świętą swoim śpiewem, a po skończonych ceremoniach  zachęcali wszystkich do uczestnictwa w Archidiecezjalnych Dniach Młodych.

Więcej…

 
Peregrynacja Ikony Dni Młodych rozpoczęta

24 lutego 2013 r. rozpoczęła się peregrynacja Ikony Dni Młodych po dekanacie gryfickim. Pierwszą parafią, która gości Ikonę Matki Kościoła jest parafia pw. MB Częstochowskiej w Świeszewie. Peregrynacja Ikony jest częścią duchowych przygotowań do Dni Młodych w Gryficach, które odbędą się w dniach 1-3 maja 2013 r.

Więcej…

 
Wiara w życiu wolontariusza Dni Młodych

W piątek, 1 marca 2013 r., o godzinie 21.00 w parafii pw. NSPJ w Gryficach rozpoczęło się nocne czuwanie, w którym wzięło udział kilkadziesięcioro młodych ludzi wraz z lokalnymi koordynatorami Dni Młodych.

Więcej…

 
Wielkopostne, nocne młodzieżowe czuwanie przed Dniami Młodych w Gryficach

W Wielkim Poście, 1 marca 2013 r., lokalni koordynatorzy Archidiecezjalnych Dni Młodych zapraszają na nocne, młodzieżowe czuwanie modlitewne przygotowujące wolontariuszy i młodych do majowego spotkania. Czuwanie odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach.

Więcej…

 
Dekanalne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

1 grudnia 2012 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zgromadzona młodzież przy znakach Archidiecezjalnych Dni Młodych uroczyście wyznała swoją wiarę.

Więcej…

 
Orędzie Benedykta XVI do młodych

Do odważnego proponowania swym rówieśnikom spotkania z Chrystusem i bycia misjonarzami nowej ewangelizacji wezwał Ojciec Święty młodych całego świata. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało papieskie orędzie z okazji przyszłorocznego Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Odbędzie się on w dniach od 23-28 lipca 2013 r. pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2   ostatnia >>


liczba odsłon: 32971 | dodano: 2012-09-24 13:02:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook