Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Grudniowy numer miesięcznika Egzorcysta
Nie mogę wyświetlić obrazka

Grudniowy numer Miesięcznika Egzorcysta – pisma ludzi wolnych trafił właśnie do sprzedaży. Ostatnie wydania rozeszły się w nakładzie prawie 30 000 egzemplarzy. Najnowszy numer poświęcony jest świętości i obronie życia. „Gdy umiera dziecko, cierpią rodzice i całe otoczenie. Jest wówczas wiele pytań i bólu. Czy światło wiary może przynieść w tak trudnej sytuacji jakieś ukojenie? Jak w tym świetle jawi się sytuacja zmarłych dzieci, które nie zostały ochrzczone? Takie pytanie pojawia się bardzo często, szczególnie z powodu dość szeroko rozpowszechnionej teologicznej opinii o limbus puerorum”.- wyjaśnieniem tego zagadnienia zajmuje się ks. doktor Sławomir Kunka.

O idei Krucjaty Modlitwy w Obronie Życia Poczętych Dzieci opowiada dr inż. Antoni Zięba: "Cele tej modlitwy w obronie poczętych dzieci były dwa: obudzić sumienie narodu i wyprosić u Boga zniesienie ustawy aborcyjnej, która została narzucona nam w okresie terroru komunistycznego (27 IV 1956 r.), aby zastąpiła ją ustawa chroniącą każde poczęte dziecko".

W środku znajdziemy też świadectwa trzech kobiet (Urszuli, Gabrieli, Oli), które zetknęły się z dramatem aborcji. Jedna z nich w trakcie szkolnej dyskusji na ten temat wyjawiła swoją tajemnicą: „Zostałam poczęta w wyniku gwałtu. Gdy moja mama była w naszym wieku, została zgwałcona, ale zdecydowała się urodzić. Wtedy prawo też zezwalało na aborcję w takich przypadkach”. Jak teraz zachowają się uczniowie? Potępią? Odwrócą się od niej? Najzagorzalsza zwolenniczka przerywania ciąży podchodzi i mówi: „Przepraszam. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby cię tu nie być z nami.”

Juliusz Gałkowski, patrząc na „Rzeź niewiniątek” Pietera Bruegela Starszego, pyta o to, czy „wszyscy jesteśmy Herodami? I proponuje nam tym razem „spojrzeć na całość obrazu, tak wyraźnie podporządkowaną kompozycyjnie jednej postaci, nie tylko jako na historię o mordzie w małej mieścinie (czy to żydowskiej, czy holenderskiej), lecz z pytaniem o złowrogą postać będącą jej przyczyną”.

Grzegorz Górny w artykule „Życie za życie” opisuje mało znany fakt z życia Karola Wojtyły: lekarz prowadzący jego matkę zasugerował przeprowadzenie aborcji z powodu dużego prawdopodobieństwa zagrożenia jej życia podczas porodu. Rodzina Wojtyłów zawierzyła jednak Bogu i oddała się w ręce innego specjalisty. O diagnozowaniu wad rozwojowych płodu i opiece medycznej nad ciężarną i nienarodzonym opowiada dr Jerzy Rodzeń (Diagnoza nie oznacza wyroku), ginekolog-położnik ze szpitala Św. Rodziny w Warszawie.

O specyfice posługi egzorcystycznej w Wielkiej Brytanii opowiada ks. John Abberton z diecezji Leeds: „mamy duży problem z wierzeniami i praktykami New Age. Jest to bodaj największy problem, z jakim zmagamy się w Wielkiej Brytanii, ponieważ jest bardzo rozpowszechniony, także pośród chrześcijan, włączywszy katolików, którzy angażują się w te praktyki. Niezmiernie niebezpieczne jest Reiki, ale także joga i tai chi. Akupunktura i inne formy medycyny alternatywnej w pewnym stopniu także stanowią zagrożenie”. Angielscy księża mają też dużo pracy z ofiarami opętań i szeroko rozumianej „sfery okultystycznej”,- a także z członkami lóż masońskich.

Poza tym w numerze: rozmowa z Maciejem Bodasińskim i Lechem Dokowiczem, producentami filmów dokumentalnych (m.in. „Śmierci na życzenie” – o problemie eutanazji w Holandii, „Egzorcyzmy Anneliese Michel”, „Duch”); o „szkole bogatszego człowieczeństwa”- w ujęciu ks. dr hab. Marka Chmielewskiego; tradycja i unikatowość polskiej Wigilii przedstawiona przez ks. dra hab. Krzysztofa Guzowskiego.

Miesięcznik Egzorcysta sprzedawany jest m.in. w salonach prasowych i Empik-u oraz w dobrych księgarniach. Wydawca zapewnia też prenumeratę krajową i zagraniczną. Więcej informacji znajduje się na nowej stronie internetowej "Miesięcznika Egzorcysta", gdzie można nabyć również archiwalne numery. Zachęcamy do obserwowania pisma na Facebook`u i Twitter`ze.
 


liczba odsłon: 1153 | dodano: 2013-12-21 16:22:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook