Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Fundacja Hołowni chce pomóc sierocińcowi w Zambii
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wystartowała strona internetowa Fundacji Kasisi, założonej kilka miesięcy temu przez Szymona Hołownię na rzecz pomocy dla sierocińca w Kasisi w Zambi. - Nie chcemy prosić niewielu o wiele, wierzymy w siłę wielu dających odrobinę: westchnienie do Opatrzności, lajk na Facebooku czy dosłownie parę złotych, ale regularnie, np. raz na miesiąc – mówi Hołownia.

Za pośrednictwem strony internetowej – www.fundacjakasisi.pl – można uczestniczyć w interaktywnych projektach, które niosą realną pomoc 250 dzieciom z sierocińca w Kasisi, prowadzonego przez Siostry Służebniczki Maryi Niepokalanej z polskiej Starej Wsi. Pierwszym z nich jest projekt „Adoptuj z sercem”, nawiązujący do znanych programów adopcji dzieci na odległość, jednak przygotowany w zupełnie nowy i nowatorski sposób. Pozwala on adoptować dzieci materialnie i duchowo, z propozycją interaktywnych rozwiązań. Służą one poznaniu dziecka, budowaniu więzi z nim oraz innymi członkami jego adopcyjnej rodziny, czyli osobami, które zdecydowały się zaadoptować to samo dziecko. Działaniom fundacji przyświeca idea, że „świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego”. "Chcę pokazać poprzez moją fundację, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając zyskuje się kompletnie nowy świat – mówi znany publicysta. Zwraca uwagę, że "choć dzieci nie zawsze są zdrowe, prawie zawsze pod finansową kreską, ale promieniują takim szczęściem, że absolutnie każdy, kto tu przyjeżdża, myśli tylko o tym, kiedy będzie mógł tu wrócić.

Na stronie znajduje się również projekt zatytułowany "Oddział Ratunkowy", na który trafiają wszelkie „nagłe przypadki” z Kasisi, które wymagają pilnej reakcji tu i teraz (duchowej i/lub materialnej). Najpilniejszym w tym momencie do realizacji jest projekt "Ambulans", który ma na celu zebranie pieniędzy na zakup specjalistycznej karetki dla dzieci. W Zambii nie ma pogotowia, a wśród podopiecznych sierocińca znaczna część jest chora (AIDS, gruźlica, anemie, wady serca, malaria). Bywa, że nawet kilka razy w tygodniu potrzebna jest hospitalizacja któregoś z nich w szpitalu oddalonym o 40 km, do którego transport dotychczas odbywał się na materacu w części ładunkowej furgonetki i był na tyle ryzykowny, ze nie wszystkim dzieciom udawało się przetrwać tę drogę. W najbliższym czasie na stronie fundacji pojawi się kolejny projekt - "Spiżarnia dla Kasisi", pozwalający zabezpieczyć środki na codzienne wyżywienie dzieci. Powstaje także program zatytułowany "Coś specjalnie dla Ciebie", w ramach którego będą pojawiać się projekty kierowane do wybranych grup docelowych m.in. uczniów i nauczycieli, pracowników różnych instytucji, nowożeńców, osób, które pragną zostać wolontariuszami fundacji etc. Przygotowywany jest także sklep internetowy, w którym będzie "zambijski targ". Będzie można w nim zakupić także gadżety związane z Kasisi czy pamiątki Szymona Hołowni z podróży.

fk, tk / Warszawa

 


liczba odsłon: 2178 | dodano: 2013-09-19 13:49:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook