Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Full Power Spirit
Zespół Full Power Spirit (www.fps.kdm.pl) istnieje od 2001 roku. W ciągu 6 lat swojej działalności stal się jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Tworzą go Miru, Picia i Dzyrooo, a na co dzień wspomagają: 4 osobowy zespół instrumentalistów, Warszawski Dj Grubaz (należący do czołówki Polskich Dj`i grających czarną muzykę), Olga Szomańska-Radwan oraz członkowie ekipy break-dance – SPASIBA BREAKERS. Całość uzupełnia bit-boxer PRYK. W sumie koncertowy skład FPS liczy 12 osób.

W ciągu 6 lat swojej działalności zespół zagrał ponad 500 koncertów na terenie całego kraju - występując m.in. trzy krotnie na największym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrześcijan: Międzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu w 2004 2006 i 2007 roku oraz w studiu imienia Agnieszki Osieckiej grając koncert który, został wyemitowany przez 3 Program Polskiego Radia. FPS koncertował także poza granicami Polski w Niemczech (podczas Światowych Dni Młodzieży), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell w Bułgarii na Międzynarodowym festiwalu w Bełozem oraz w Belgii.

We wrześniu 2004 r. ukończono zdjęcia do teledysku promującego singiel „Wojownik”. Aranżację opracowali wspólnie Marcin Pospieszalski i Dj HaeM. Tę samą wersję utworu wraz z innymi pięcioma piosenkami można usłyszeć na wydanym w sierpniu 2004 roku maxi-singlu: „dobry bit + dobry przekaz”. Poza muzyką do płyty została dołączona prezentacja multimedialna zespołu.

Na zaproszenie Caritas Polska FPS w listopadzie 2004 roku przygotował specjalny utwór oraz klip promujący „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytuł „Rozpal serce” i w okresie adwentu można było zobaczyć go w TVP oraz TVN i MTV Classic. W listopadzie 2004 roku ukazał się wyjątkowy projekt pt.:„Hip-hop dekalog”, który powstał z inicjatywy łódzkich Salezjanów. Na płycie znalazło się 10 piosenek o dziesięciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzięli udział bardzo znani artyści reprezentujący rożnoroden style muzyczne. We wrześniu 2005 FPS pod wodzą Mateusza Pospieszalskiego nagrał piosenkę „Raz w roku” zapraszając do współpracy zespół ZAKOPOWER, jak też primadonnę Teatru Narodowego – Katarzynę Suską. Piosenka promowała w 2005 i 2006 roku 2 edycje akcji Caritas Polska - Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom .

Od ponad 2 lat FPS współpracuje z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko„ co wyraziło się pojawieniem zespołu w 2 edycjach programu „Kolędy zaczarowane” – wyemitowanych w wigilijny wieczór 2005 i 2007 roku w TVP2 oraz w dorocznej uroczystości wręczenia nagród najbardziej zasłużonym wolontariuszom 2005 i 2007. W czerwcu ubiegłego roku FPS wystąpił podczas finału konkursu „Piosenki zaczarowanej”, który jest organizowany także przez fundację „Mimo wszystko”.

Poza wspomnianymi wyżej wydarzeniami zespół wielokrotnie pojawiał się na telewizyjnym ekranie biorąc udział w wielu programach m.in. „Od przedszkola do Opola”, „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Raj”, „Miedzy ziemią a niebem”.

Bieżący czas jest bardzo pracowitym okresem. FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotowuje soundtrack do filmu „Popiełuszko”. Piosenka „Nieśmiertelni” nagrana wspólnie z Olgą Szomańską-Radwan swoją premierę miała podczas koncertu „Solidarni z Rudą Śląską” poświęconego pamięci 23 górników tragicznie zmarłych w czasie katastrofy w kopalni Halemba.

Od 23 stycznia magazyn młodzieżowy Raj emitowany od ponad 10 lat na antenie telewizyjnej jedynki zyska nowa szatę muzyczna przygotowaną przez FPS. Specjalnie na potrzeby programu zespól nagrał utwór który stanowić będzie muzyczną ilustracje czołówki chłopaki będą tez pełnili w programi role komentatorów wydarzeń prezentowanych na ekranie.

Obecnie Full Power Spirit pracuje nad płytą „8 Błogosławieństw”, która będzie kontynuacją projektu „Hip-Hop dekalog” i tak jak w przypadku wspomnianej płyty na nowym krążku nie zabraknie znakomitych gości. Za muzykę odpowiada kompozytor dekalogowych utworów – znany i ceniony saxofonista jazzowy Grzech Piotrowski. Płyta ma się ukazać w marcu 2008 roku.

Materiały multimedialne obrazujące działalności zespołu (teledyski piosenki i zdjęcia) znaleźć można pod adresem www.myspace.com/fullpowerspirit do odwiedzenie którego serdecznie zapraszamy.


"Wojownik" :"Rozpal serce":liczba odsłon: 2831 | dodano: 2008-01-24 10:09:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook