Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Fotografia Dzikiej Przyrody 2009
Zapraszamy na otwarcie wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody 2009” (Wildlife Photographer of the Year 2009). Wernisaż wystawy odbył się w czwartek, 4 marca, o godz. 18.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wystawa otwarta dla zwiedzających do 28 marca 2010.
Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2009, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Konkurs odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz ósmy w Polsce. Na tegoroczną edycję wystawy składa się 80 zdjęć, nagrodzonych i wyróżnionych w trzynastu kategoriach. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 43 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 3,7 tys. autorów z 94 krajów.

Dzięki coraz bardziej udanej realizacji tych celów coraz lepsze zdjęcia są oglądane przez coraz większą ilość widzów. Jeśli zliczyć ich wszystkich, to rokrocznie jest to już znacznie więcej niż milion osób, na wszystkich kontynentach, z czego w Polsce ok. 70 tys. Podobnie jak w latach poprzednich wystawa trafi w 2010 do 12 miast. Szczecin jest w tym łańcuchu ogniwem trzecim, po Wschowie i Koszalinie, a następnie wystawa trafi do: Bielska-Białej, Bytomia, Jeleniej Góry, Zakopanego, Białowieży, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia i Kalisza.Po raz drugi w historii wystawy, znajdują się na niej aż 3 zdjęcie wykonane przez polskich fotografów.

Wystawa czynna do 28 marca 2010.
Bilety: 10 zł normalny/ 5 zł ulgowy/ czwartek bezpłatny
Godziny otwarcia: wtorek - piątek 10.00 – 18.00, sobota - niedziela 10.00 – 16.00


liczba odsłon: 2249 | dodano: 2010-03-04 23:47:35

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis