Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Fireproof - Ognioodporni
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pokaz amerykańskiego filmu „Fireproof” (Ognioodporni) odbędzie się 25 stycznia w Bielsku-Białej w ramach Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego (FRE). Niedawno przedstawiciele pallotyńskiej parafii św. Andrzeja Boboli zainaugurowali oryginalne działania ewangelizacyjne, w których głównym nośnikiem treści jest obraz filmowy. Będzie to już trzecia projekcja w ramach spotkań FRE.

Film „Fireproof” z 2008 r. w reż. Alexa Kendricka, przedstawia problemy, z jakimi borykają się małżeństwa. Wskazuje też metodę przezwyciężenia niechęci i ponownego odnalezienia zagubionej miłości. Jak wyjaśnia Benon Wylegała ze Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, główny pomysłodawca bielskiego FRE, główny bohater filmu to postać heroicznego kapitana straży pożarnej, który nade wszystko ceni poświęcenie i służbę innym. „To film o odwadze, męstwie i miłości dla całej rodziny” – zachęca.

Inicjator przedsięwzięcia dodaje, że ruch pragnie włączyć w obszar sacrum obraz w formie współczesnej, którą stanowi dzieło filmowe. Tłumaczy, że tak pojęty obraz ma pełnić funkcję „kaznodziejską”, „katechetyczną” i ma być „opowiadaniem” Dobrej Nowiny. „Dlatego przestrzeń sakralna kościoła jest najbardziej właściwą przestrzenią dla tej formy preewangelizacji” – dodaje.

rk / Bielsko-Biała


liczba odsłon: 1428 | dodano: 2014-01-27 14:41:02

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook