Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film
Papież Luciani, uśmiech Boga

E-lite Distribution, w ramach nowej kolekcji filmów „Ludzie Boga”, proponuje film o papieżu Janie Pawle I. „Papież Luciani, uśmiech Boga” to film o poprzedniku błogosławionego papieża Polaka, Janie Pawle I. Miniserial zrealizowany dla włoskiej telewizji publicznej RAI przez Giorgio Capiataniego opowiada o życiu i krótkim – bo trwającym zaledwie 33 dni – pontyfikacie Jana Pawła I Papieża odtwarza znany włoski aktor komediowy Neri Marcore.

Więcej…

 
Film powołaniowy "Dajcie nam księdza" nagrodzony

Film powołaniowy, który mieliśmy przyjemność prezentować na naszym portalu, zrealizowany dla Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej zyskał uznanie jury na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów Katolickich "Niepokalanów 2012". Obraz zatytułowany "Dajcie nam księdza" zdobył główną nagrodę w kategorii filmów edukacyjnych. Statuetka św. Maksymiliana i dyplomy trafiły do dwójki scenarzystów i realizatorów filmu: Anny Dudy- Ziętek i Michała Siegiedy.

Więcej…

 
Film „Ludzkie doświadczenie" ponownie w Polsce i Europie

Po pozytywnym odbiorze pierwszej trasy filmowej i setkach maili z całego kraju, ekranizacja „The Human Experience" („Ludzkie doświadczenie") zostanie ponownie zaprezentowana w Polsce i Europie. Twórcy obrazu wraz z bydgoszczaninem – Maciejem Syką odwiedzą nasz kraj ze specjalnymi pokazami od 23 do 31 marca.

Więcej…

 
OFFilm - spotkania pasjonatów filmów

W każdy wtorek o godz. 18.00 Stowarzyszenie OFFicyna przy wsparciu Szczecińskiego Inkubatora Kultury zapraszają na projekcje interesujących filmów, o których warto rozmawiać. W repertuarze znajdziemy zarówno klasykę jak i awangardę, fabułę oraz dokument, mainstream i underground.

Więcej…

 
I Festiwal Filmowy "Prawda. Droga. Życie"

I Festiwal Filmowy pt. "Prawda. Droga. Życie" odbędzie się w dniach 10-12 stycznia w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Z zaproszenia na filmowe wieczory mogą skorzystać wszyscy. Projekt adresowany jest do szerokiego grona społeczności Krakowa i okolic, głównie ludzi młodych. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Więcej…

 
Rozmowy z młodymi ludźmi o aborcji

W USA powstał niezwykły film dokumentalny, rejestrujący przeprowadzane na ulicy rozmowy na temat aborcji i szacunku dla życia. Twórca dokumentu pt. „180", Ray Comfort – znany protestancki ewangelizator i autor licznych książek – rozmawia z większości młodymi ludźmi, pytając się ich o nazizm, Adolfa Hitlera oraz stosunek do aborcji.

Więcej…

 
„Katolicyzm" - mistrzowskie dzieło

Jako prawdziwie mistrzowskie dzieło określa amerykański biograf papieski George Weigel filmowy serial „Katolicyzm", który jesienią będzie można zobaczyć w stacjach telewizji publicznej w USA. Ten 10-częściowy dokument, kręcony niemal we wszystkich zakątkach świata, w tym także w Polsce, zrealizował ks. Robert Barron z Chicago. Film ma za zadanie wyjaśnić podstawy wiary katolickiej nie tylko osobom niewierzącym lub przedstawicielom innych wyznań i religii, ale przede wszystkim samym katolikom.

Więcej…

 
DVD w Gościu Niedzielnym

Do nakładu najnowszego „Gościa Niedzielnego” z datą 3 kwietnia dołączono płytę DVD, z filmem dokumentalnym na temat pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Na płycie znajduje się ponad 200 minut materiału przygotowanego przez Telewizję Polską. Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce.

Więcej…

 
Benedykt XVI w chwilach prywatnych

Papieża Benedykta XVI odpoczywającego w swoim apartamencie przed telewizorem, pijącego ulubioną pomarańczową Fantę czy grającego Schuberta na fortepianie można zobaczyć w filmie dokumentalnym „Secret Access: The Vatican”, nakręconym dla amerykańskiego kanału History Channel.

Więcej…

 
Thelma & Louise

Poruszająca historia o sile przyjaźni. Dwie przyjaciółki, Thelma i Louise postanawiają razem wyjechać na wakacje. Thelma, na co dzień żyjąca w rygorze męża, Louise – kelnerka niewielkiego baru, wiodą spokojne i monotonne życie. Ich przygody zaczynają się w przydrożnym barze, gdzie zatrzymują się na postój, kiedy to pewien mężczyzna usiłuje zgwałcić jedną z nich, a druga … zabija go. Od tego momentu życie obu bohaterek radykalnie się zmienia …

Więcej…

 
,,Wszystko będzie dobrze,,

Małe nadmorskie miasteczko. Matka 12-letniego Pawełka umiera na raka. Dziecko, chcąc wymodlić jej cudowne ocalenie , wyrusza a pielgrzymkę do Częstochowy. Chłopakowi, który ma do przebiegnięcia 350 kilometrów, w rozklekotanym mercedesie będzie towarzyszył borykający się z problemem alkoholowym nauczyciel wychowania fizycznego... reż. Tomasz Wiszniewski

Więcej…

 
Katyń

W czasie niedawnego XXIII Forum Wokół Kina, które odbyło się w Gdańsku, najbardziej dyskutowaną prezentacją było omówienie strategii marketingowej filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy, połączone z pierwszym publicznym pokazem materiałów filmowych.

Więcej…

 
Pora umierać

Historia starszej pani, właścicielki niegdyś pięknej, dziś sypiącej się, drewnianej willi. Po wielu, wielu latach, właśnie teraz spełnia się jej marzenie - "pozbywa się" ostatniego zakwaterowanego po wojnie lokatora. Nareszcie znów jest panią w swoim domu. Niestety ta piękna i długo oczekiwana chwila przynosi raczej rozczarowanie. Nic nie jest tak, jak miało być. Syn nie chce zająć się remontem domu, ani wprowadzić się z rodziną do matki. W tajemnicy przed nią stara się za to sprzedać dom majętnemu sąsiadowi, któremu widok domu-staruszka "burzy" krajobraz. Bohaterka, Aniela, nie należy do smętnych, utyskujących na wszystko staruszek. Po raz kolejny - może już ostatni raz w życiu - nie poddając się, bierze sprawy w swoje ręce.

Więcej…

 
Film o pszczołach (Bee Movie)

Pszczółka o imieniu Barry po skończeniu szkoły marzy o założeniu własnej firmy produkującej miód. Podczas jednej z niebezpiecznych wypraw z ula, jego życie zostaje uratowane przez kwiaciarkę z Nowego Yorku - Vanessę. http://www.opszczolach.pl/      

Więcej…

 
Festiwal Żydowskie motywy

Kino Zamek zaprasza w dn. 29.11 - 2.12.2007 na replikę tegorocznego Festiwalu Filmowego "Żydowskie motywy". W ramach festiwalu prezentowane są najnowsze filmy o tematyce żydowskiej, zrealizowane w różnych krajach, przedstawiające kulturę, historię i współczesność Żydów w najrozmaitszych aspektach.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 51893 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook