Dziś: piątek, 22 września 2023
Imieniny: Tomasz, Maurycy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film
Net For God – filmy inspirujące do modlitwy o jedność chrześcijan

Wokół filmów tworzonych przez Net For God gromadzi się każdego miesiąca ponad 20 tys. ludzi na całym świecie. W ten sposób włączają się w misję na rzecz pokoju i pojednania pomiędzy narodami i Kościołami.

Więcej…

 
Premiera filmu o bł. Karolinie w 100. rocznicę jej śmierci

Chcemy tym filmem zainspirować młodych – mówi o filmie „Karolina” producent Andrzej Sobczyk. Pełnometrażowa produkcja trafi do kin w drugiej połowie listopada, w setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Więcej…

 
„Matteo”. Mimo, że umarł, nadal egzorcyzmuje

Nowy film Michała Kondrata „Matteo” wszedł do kin 31 października i według jego twórców jest alternatywą dla świętowania Halloween. Dlaczego?

Więcej…

 
Film "Żyd Ishai" laureatem festiwalu "Kino z Duszą"

Jury Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z Duszą" wyłoniło tegorocznego zwycięzcę. Laureatem drugiej edycji festiwalu, który odbył się 14 listopada w Warszawie, został film „Żyd Ishai”, w reżyserii Julity Wołoszyńskiej i Krzysztofa Żurowskiego.

Więcej…

 
Bohater z wiary - premiera filmu o bł. ks. Sitce

Dziś w Lusławicach koło Tarnowa odbyła się premiera filmu o bł. ks. Romanie Sitce - rektorze tarnowskiego seminarium, który zginął w Auschwitz. Pomysłodawcą i twórcą dokumentu pt. „Błogosławiony ks. Roman Sitko – bohater z wiary" jest reżyser i scenarzysta Dawid Szpara. Film opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionego.

Więcej…

 
Jan Paweł II – święty naszych wspomnień

Wkrótce premiera unikalnego dokumentu, zawierającego niepublikowane dotychczas materiały filmowe, dokumentujące spotkania papieża Polaka z mieszkańcami Dolnego Śląska. Film pt. „Jan Paweł II – święty naszych wspomnień” został zrealizowany przez Ośrodek Audiowizualny Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej oraz Halę Stulecia we Wrocławiu.

Więcej…

 
Do kina w miesiącu maryjnym

5 września w kinach w całej Polsce, a 12 września w Szczecinie, pojawi się film pre-ewangelizacyjny „Marry’s Land. Ziemia Maryi”. Data premiery została zaplanowana tak, by poprzedzić rozpoczęcie miesiąca maryjnego.

Więcej…

 
"Cyrenejczycy" - pomoc duszpasterska i kolejna cegiełka na rzecz BdB

Wzruszająca opowieść ukazująca istotę Światowych Dni Młodzieży. Znakomite wprowadzenie do udziału w peregrynacji symboli ŚDM w Polsce! "Cyrenejczycy" do film dokumentalny autorstwa Alicji Waszczuk, opowiadający o młodzieży towarzyszącej krzyżowi Światowych Dni Młodzieży. Zrealizowany podczas spotkania młodych w Sydney w 2008 r. i ilustrowany świadectwami polskich pielgrzymów i wolontariuszy, jest znakomitą zachętą do włączenie się w trwające przygotowania do ŚDM Kraków 2016.

Więcej…

 
„Santo Subito” – 2 maja polska premiera dokumentu

"Jan Paweł II – Santo subito. Świadectwa świętości" – realizowany na kilku kontynentach film dokumentalny o papieżu Wojtyle trafi na 2 maja do polskich kin. Dokument z udziałem ks. Sławomira Odera, postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, gromadzi świadectwa różnych osób, w których życiu papież z Polski odegrał szczególną rolę.

Więcej…

 
Przegląd filmów o Janie Pawle II

21 marca do polskich kin wejdzie „Karol, który został świętym”, który jest pierwszym filmem o Janie Pawle II skierowanym do dzieci. Przypominamy inne produkcje, w których głównym bohaterem był Karol Wojtyła.

Więcej…

 
Karol, który został świętym

Prezentujemy oficjalny zwiastun pierwszego kinowego filmu familijnego o Janie Pawle II pt.: „Karol, który został świętym”. W rolach głównych: wybitny aktor Piotr Fronczewski jako przyjaciel Jana Pawła II z czasów młodości, Artur Żmijewski, który użycza głosu animowanej postaci Karola Wojtyły, bliźniacy Andrzej i Kamil Tkacz (Kamil debiutował niezwykłą rolą w wielokrotnie nagradzanym dramacie Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”) oraz Katarzyna Glinka. Obraz ten trafi do polskich kin już 21 marca.

Więcej…

 
Film „Noe” zakazany w krajach arabskich

Nowy film o tematyce biblijnej „Noe” amerykańskiego reżysera Darrena Aronofsky’ego nie może być wyświetlany w większości krajów arabskich. Magazyn „The Hollywood Reporter” w swoim internetowym wydaniu poinformował, że Katar, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie odmawiając dystrybucji filmu oświadczyły, iż islam zabrania personifikacji postaci proroka, jakim jest na przykład Noe - „posłaniec Allaha”.

Więcej…

 
Teledyski na Katolickim Festiwalu Filmów w Niepokalanowie

Od tegorocznej edycji Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Mediów w Niepokalanowie prezentowana i oceniana będzie nowa kategoria filmowa – „Teledyski”. Termin nadsyłania materiałów – do 15 marca br.

Więcej…

 
"Zośka" schodzi z cokołu

Choć rodzice, Państwo Zawadzcy, wybrali dla niego imię Tadeusz, dla większości swoich przyjaciół był po prostu Zośką - narwanym, niepokornym i pewnym siebie chłopakiem, który bez zastanowienia rzucał się w wir przygód. 24 stycznia przypadła 93. rocznica urodzin słynnego polskiego bohatera, którego historię postanowił na nowo opowiedzieć reżyser Robert Gliński.‬ Premiera zaplanowana jest na 7 marca.

Więcej…

 
Hiszpańskie filmy nt. rodziny

Watykan wyraził swoje uznanie za przesłanie i walory duszpasterskie serii filmów poświęconych rodzinie i obronie życia, hiszpańskiego producenta filmowego Goya Producciones z Madrytu – poinformowała KAI Monika Higueras-Gutowska

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 51860 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook