Dziś: piątek, 9 czerwca 2023
Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film "Żyd Ishai" laureatem festiwalu "Kino z Duszą"
Nie mogę wyświetlić obrazka

Jury Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z Duszą" wyłoniło tegorocznego zwycięzcę. Laureatem drugiej edycji festiwalu, który odbył się 14 listopada w Warszawie, został film „Żyd Ishai”, w reżyserii Julity Wołoszyńskiej i Krzysztofa Żurowskiego.

Nagrodzony film - "Żyd Ishai", to dramatyczna historia Ishaia, Żyda Mesjańskiego, który mieszka w Izraelu i ma korzenie polskie. Ishai jest Żydem, który uwierzył w Chrystusa. Szuka swego miejsca na ziemi. Chce robić coś, co zrównoważy Holokaust, który przeżył jego ojciec. Zdjęcia do filmu realizowano w Izraelu i w Polsce. Nagroda specjalna trafiła do reżyser Sofii Turkiewicz za australijsko-polsko-ukraiński dokument "Niegdyś moja matka”. Jak zapowiedzieli organizatorzy, na początku 2015 roku planują powtórzyć projekcję konkursowych filmów.

„Kino z duszą" to festiwal filmów wartościowych i ambitnych, często niezauważonych przez wielkie stacje telewizyjne i kina. Na tegoroczny festiwal zgłoszono 23 filmy. Do pokazu - z uwagi na jeden dzień projekcji - pięcioosobowe jury wybrało siedem filmów. Festiwal odbył się w piątek 14 listopada, w warszawskim kinie Praha. Pokazy konkursowe i dwa pokazy specjalny trwały cały dzień. Festiwal organizowany jest od 2013 roku przez fundację Areopag XXI. Ubiegłorocznym zwycięzcą "Kina z duszą" był Marcin Janos Krawczyk, autor obrazu "Matka 24h".

am / Warszawa


liczba odsłon: 1674 | dodano: 2014-11-17 10:50:54

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook