Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film z Dni Młodych Barlinek 2015 - full HD
Nie mogę wyświetlić obrazka

Do Archidiecezjalnych Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w Barlinku w dniach od 1 do 3 maja br. pozostały tylko 28 dni! Zapisy internetowe na Portalu Młodych Ichtis rozpoczęły się 13 marca br. i będą trwały do 25 kwietnia br. Tymczasem opublikowaliśmy film reportażowo-promocyjny, przedstawiający ubiegłoroczne spotkanie w Barlinku. Ten wyjątkowy film jest już dostępny w Internecie na portalu YouTube pod adresem: www.youtube.com/watch?v=XVdsGJ_YEgw. Koniecznie obejrzyj i podaj dalej!

 


 

Film jest relacją z Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbyły się w dniach 1-3 maja 2015 r. w Barlinku. Spotkanie młodych chrześcijan z terenu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, realizowane pod hasłem zaproponowanym przez papieża Franciszka „Błogosławieni czystego serca” (Mt 5,8), było częścią obchodów jubileuszowego, XXX Światowego Dnia Młodzieży, który był przeżywany w wymiarze diecezjalnym w Barlinku.

Program Dni Młodych był złożony z różnych spotkań modlitewnych, edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znalazły się m.in. jutrznie, modlitewne marsze ulicami Barlinka, nabożeństwa i wieczorne, muzyczne uwielbienia w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP oraz koncerty (Strona B, Som Gorsi, Full Power Spirit). Uczestnicy Dni Młodych wzięli udział również w ponad 65. warsztatach tematycznych m.in.: breakdance, carving, cupcake design, decoupage, dziennikarskie, fotograficzne, grafiti, hipoterapia, kulinarne, malarskie, medyczne, Nordic Walking, origami, pantomimy, psychologiczne, strzeleckie, taneczne, teatralne i wokalne. Podczas trzydniowego spotkania był również realizowany program kulturalno-rozrywkowy, tzw. Barlinek City Tour, na który składały się m.in.: koncerty, przedstawienia, zajęcia sportowe, zwiedzanie miasta, kajaki, pływanie łódkami, rowerami wodnymi, aerobic, biegi uliczne oraz gry i zabawy.

W Dniach Młodych w Barlinku wzięło udział ponad 1600 zarejestrowanych uczestników: młodych z różnych parafii, księży, sióstr zakonnych, katechetów, opiekunów, a także prowadzących warsztaty i inne zajęcia. W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych miejscowości: Bambergu i Berlina oraz z 65. parafii Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, reprezentujących 36 dekanatów. Wśród zgłoszonych 86. grup było również 13 zespołów utworzonych przez ruchy, wspólnoty i szkoły.

Film DVD przedstawia wywiady, świadectwa i relacje trafnie oddające atmosferę Dni Młodych w Barlinku. Stanowi on praktyczną pomoc duszpasterską, z której warto skorzystać podczas młodzieżowych spotkań formacyjnych w parafiach. Film został również opublikowany i jest dostępny na portalu You Tube, na profilu Portalu Młodych Ichtis.


Czas trwania filmu: 37:42
Produkcja: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej
Reżyseria, zdjęcia i montaż: SeeYou & Essence Studio


liczba odsłon: 2211 | dodano: 2016-04-02 21:52:35

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook