Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film z Dni Młodych Barlinek 2014
Nie mogę wyświetlić obrazka

Do Archidiecezjalnych Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w Barlinku w dniach od 1 do 3 maja br. pozostały tylko 39 dni. Zapisy internetowe na Portalu Młodych Ichtis rozpoczęły się 15 marca br. i będą trwały do 25 kwietnia br. Tymczasem opublikowaliśmy film reportażowo-promocyjny, przedstawiający ubiegłoroczne spotkanie w Barlinku. Ten wyjątkowy film jest już dostępny w Internecie na portalu YouTube pod adresem: www.youtube.com/watch?v=8lXmi2JcDrc. Koniecznie obejrzyj i podaj dalej!

 

Film jest relacją z Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbyły się w dniach 1-3 maja 2014 r. w Barlinku. Spotkanie młodych chrześcijan z terenu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, realizowane pod hasłem zaproponowanym przez papieża Franciszka „Błogosławieni ubodzy w duchu” (Mt 5,3), było częścią obchodów XXIX Światowego Dnia Młodzieży, który był przeżywany w wymiarze diecezjalnym w Barlinku.

Program Dni Młodych był złożony z różnych spotkań modlitewnych, edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znalazły się m.in. jutrznie, modlitewne marsze ulicami Barlinka, nabożeństwa i wieczorne, muzyczne uwielbienia w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP oraz koncerty (Maleo Reggae Rockers, Propaganda Dei, Full Power Spirit). Uczestnicy Dni Młodych wzięli udział również w ponad 65. warsztatach tematycznych m.in.: breakdance, carving, cupcake design, decoupage, dziennikarskie, fotograficzne, grafiti, hipoterapia, kulinarne, malarskie, medyczne, Nordic Walking, origami, pantomimy, psychologiczne, strzeleckie, taneczne, teatralne i wokalne. Podczas trzydniowego spotkania był również realizowany program kulturalno-rozrywkowy, tzw. Barlinek City Tour, na który składały się m.in.: koncerty, przedstawienia, zajęcia sportowe, zwiedzanie miasta, kajaki, pływanie łódkami, rowerami wodnymi, aerobic, biegi uliczne oraz gry i zabawy.

W Dniach Młodych w Barlinku wzięło udział ponad 1600 zarejestrowanych uczestników: młodych z różnych parafii, księży, sióstr zakonnych, katechetów, opiekunów, a także prowadzących warsztaty i inne zajęcia. W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych miejscowości: Bambergu, Berlina, Kassel oraz z 65. parafii Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, reprezentujących 36 dekanatów. Wśród zgłoszonych 86. grup było również 13 zespołów utworzonych przez ruchy, wspólnoty i szkoły.

Film DVD przedstawia wywiady, świadectwa i relacje trafnie oddające atmosferę Dni Młodych w Barlinku. Stanowi on praktyczną pomoc duszpasterską, z której warto skorzystać podczas młodzieżowych spotkań formacyjnych w parafiach. Film został również opublikowany i jest dostępny na portalu You Tube, na profilu Portalu Młodych Ichtis.


Czas trwania filmu: 28:15
Dodatek – Program Arka TVP Szczecin o ADM Barlinek 2014: 15:21
Produkcja: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej
Reżyseria, zdjęcia i montaż: TVP Szczecin


liczba odsłon: 1602 | dodano: 2015-03-23 16:09:00

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook