Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film „Popiełuszko” na ekranach od 20 lutego
Długo oczekiwany film Rafała Wieczyńskiego pt. „Popiełuszko”, opowiadający o życiu i tragicznej śmierci legendarnego kapelana "Solidarności", trafi do kin 20 lutego. Jego zapowiedzią jest m.in. teledysk chrześcijańskiej grupy Full Power Spirit, który można obejrzeć na stronie Chrześcijańskiego Centrum Multimedialnego Opoka.tv.
Film fabularny „Popiełuszko” według scenariusza i w reżyserii Rafała Wieczyńskiego, jest opowieścią o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego pokolenia oraz symbolem wolności i równowagi. Przedstawia życie ks. Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, a następnie pokazuje proces rodzenia sie jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego. Obraz pokazuje, jak dzięki swej wyjątkowej duchowej sile połączonej z ciepłem i poczuciem humoru ks. Popiełuszko zyskał wielki autorytet i powszechną sympatię. Zabójstwo oraz ujawnienie jego okoliczności wywołało wstrząs i oburzenie społeczne. Losy bohatera, w którego wcielił się Adam Woronowicz, przedstawione są na tle kluczowych wydarzeń z historii Polski lat 80. ub. wieku. Zdjęcia do filmu kręcono w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Włocławku, Krakowie i Zakopanem oraz na Jasnej Górze.

Zapowiedzią filmu "Popiełuszko" jest teledysk pt. „Nieśmiertelni” chrześcijańskiej grupy Full Power Spirit. W klipie do utworu śpiewanego przez Olgę Szomańską-Radwan pojawiają się sceny z filmu oraz obrazy z planu filmowego.

lk / Warszawa
 


liczba odsłon: 2333 | dodano: 2009-01-14 22:56:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook