Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film, po którym chce się żyć!
Nie mogę wyświetlić obrazka

W najbliższy piątek do polskich kin wejdzie film "Wolni. Podróż do wnętrza". To w największym skrócie przepiękna opowieść o życiu zakonów kontemplacyjnych. Twórcy filmu, dzięki szczególnym okolicznościom otrzymali dostęp do dwunastu zamkniętych na co dzień klasztorów w Hiszpanii. A owocem ich pracy jest właśnie ta produkcja. 

Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie... Odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin już na polskich ekranach!

Co sprawia, że w XXI wieku tysiące kobiet i mężczyzn postanawia porzucić kolorowy, pełen wygód świat i na całe życie zamknąć się w surowych murach klasztoru? Czy to jedynie poświęcenie w imię bezgranicznej miłości do Boga lub ucieczka przed problemami świata? A może potrzeba spokoju i harmonii, której nie daje skomplikowana rzeczywistość? W czym dla mnicha lepsza jest kontemplacja od życia rodzinnego i kariery zawodowej?

Żaden dokumentalista wcześniej nie miał możliwości tak blisko i dogłębnie przyjrzeć się kontemplacyjnemu życiu mniszek i mnichów i wysłuchać tak szczerych świadectw ich życia. To spotkanie świata powołanych ze światem tęskniącym za Bogiem.  

"Wolni. Podróż do wnętrza" zabiera widza w hipnotyzującą podróż do enklaw ciszy i modlitwy, ale nade wszystko w podróż do wnętrza ludzkiej duszy. To zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odszukać siebie. To sielskie obrazy przyrody, codziennej pracy, szukania sensu oraz prawdziwej radości i wolności. Ile refleksji nad własnym życiem wzbudzi przyjrzenie się tym, którzy żyją zupełnie inaczej? Odpowiedź z pewnością zaskoczy...

Na razie lista kin grających ten film jest skromna, ale twórcy tracują nad tym, aby kolejne kina zagrały "Wolnych. Podróż do wnętrza". Jeżeli filmu nie ma w Twoim kinie, możesz zebrać grupę i zorganizować seans.

Jeżeli ujął Cię film "Wielka cisza" Philipa Gröninga, zobacz koniecznie "Wolnych". W kinach od 31 maja 2024 r.

 

 

Informacje o filmie:
Reżyseria: Santos Blanco
Produkcja: Variopinto, Bosco Films
Zdjęcia: Carlos de la Rosa
Scenariusz: Javier Lorenzo
Muzyka: Oscar M. Leanizbarrutia
Dystrybucja: Rafael Film
Kraj produkcji: Hiszpania
Rok produkcji: 2023
Gatunek: film dokumentalny
Czas trwania: 108 minut

 

 


liczba odsłon: 170 | dodano: 2024-05-30 16:37:50

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook