Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film o Krzyżu i Ikonie ŚDM
Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. "Jan Paweł II i Krzyż Światowych Dni Młodzieży", przygotowanego przez Papieską Radę ds. Świeckich. Krzyż ŚDM będziemy gościć będziemy podczas Dni Młodych. O możliwość otrzymania filmu zapytaj swojego duszpasterza lub katechetę.

Jan Paweł II i Krzyż Światowych Dni Młodzieży

Od początku do końca pontyfikatu, Jan Paweł II okazywał swoje zaufanie jakie pokładał w młodych ludziach. Można to było zobaczyć szczególnie w jego „proroczej intuicji”, kiedy powierzał im Krzyż obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia w 1984 r. Było to rok wcześniej, zanim oficjalnie ustanowił Światowy Dzień Młodzieży.

W geście wdzięczności za ten wspaniały dar dany młodym i wiarę w nich, w całym Kościele, Papieska Rada do spraw Świeckich, we współpracy z Youth Church Hope Foundation, zadecydowała wyprodukować film, który mógłby opowiadać historię przygód pielgrzymującego Krzyża, znanego także jako Krzyż Młodych albo Krzyż Światowych Dni Młodzieży. Film ten jest kierowany do każdego, ale szczególnie do młodych ludzi i ich animatorów. Płyta DVD zawiera dwa filmy o różnym czasie trwania, treści i formie, lecz komplementarne w swojej obiektywności.

Pierwszy film jest to muzyczne video trwające 4,30 minuty. Z pobudzającą do myślenia piosenką w tle i obrazami przywołującymi wspomnienia z 20. letniej pielgrzymki Krzyża Młodych wokół globu. Początkowa wizualna styczność z Krzyżem Światowych Dni Młodzieży sprawi, że zapragniesz dowiedzieć się więcej o historii i zasmakować jego tajemnicy.

Drugi film jest dokumentem trwającym 34 minuty. Zamieszczono w nim komentarz w 5 językach. Prezentuje historię Krzyża Światowych Dni Młodzieży i odsłania jego duchowe znaczenie, którego nabrał poprzez lata. Scena za sceną, mijają oryginalne fotografie, ten film prowadzi nas do tego aby na nowo przeżywać kluczowe momenty jego pielgrzymki przez świat, szczególnie związanymi ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc zaoferować Wam możliwość podzielenia się doświadczeniami milionów młodych ludzi, którzy mieli okazję dotknąć Krzyża przez minione 20. lat i tych, którzy zobaczyli jak ich życie zmieniło się pod wpływem bożej łaski!
 
 
Francis Kohn
Naczelny Sekcji Młodych
Papieskiej Rady do spraw Świeckich


liczba odsłon: 4365 | dodano: 2009-03-29 15:05:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook