Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film „Noe” zakazany w krajach arabskich
Nie mogę wyświetlić obrazka

Nowy film o tematyce biblijnej „Noe” amerykańskiego reżysera Darrena Aronofsky’ego nie może być wyświetlany w większości krajów arabskich. Magazyn „The Hollywood Reporter” w swoim internetowym wydaniu poinformował, że Katar, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie odmawiając dystrybucji filmu oświadczyły, iż islam zabrania personifikacji postaci proroka, jakim jest na przykład Noe - „posłaniec Allaha”.

Premiera filmu, dla którego inspiracją stała się biblijna opowieść o arce Noego, planowana jest w kinach wielu krajów świata na koniec marca br., np. w Egipcie 26 marca. Uniwersytet Al-Azhar w Kairze, stanowiący najwyższy autorytet dla muzułmanów sunnitów, potępił film i zalecił zakaz jego wyświetlania w całym kraju. Wytwórnia Paramount w USA, spodziewa się, że „Noe” zostanie zabroniony w kolejnych krajach, m.in. w Jordanii i Kuwejcie.

Film, a zwłaszcza główny odtwórca rolo Noego, Russel Crowe, krytykowany jest także w USA, gdzie premierę zaplanowano na 28 marca. Wśród wykonawców są takie gwiazdy kina amerykańskiego, jak Anthony Hopkins, Emma Watson i Jennifer Connelly. Według „The Hollywood Reporter” wytwórnia Paramount podkreśla, że jej zamiarem była swobodna, nie będąca wiernym odbiciem tradycyjnego przekazu, adaptacja materiału biblijnego.

ts / Los Angeles


liczba odsłon: 1901 | dodano: 2014-03-17 13:04:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook