Dziś: poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film full HD z Dni Młodych Gryfice 2012
Nie mogę wyświetlić obrazka

Do Archidiecezjalnych Dni Młodych, które w tym roku ponownie odbędą się w Gryficach w dniach od 1 do 3 maja br. pozostały tylko 67 dni. Zapisy internetowe na Portalu Młodych Ichtis rozpoczną się 15 marca br. i będą trwały do 25 kwietnia br. Tymczasem opublikowaliśmy właśnie film DVD, przedstawiający ubiegłoroczne spotkanie. Ten wyjątkowy film w jakości Full HD jest już dostępny w Internecie na portalu YouTube pod adresem: www.youtube.com/watch?v=yiOfwQnkujU. Koniecznie obejrzyj i podaj dalej!

Film jest relacją ze spotkania młodych chrześcijan z terenu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w dniach 1-3 maja 2012 r. w Gryficach. Dni Młodych realizowane pod hasłem zaproponowanym przez papieża Benedykta XVI „Radujcie się w Panu” (Flp 3,1) były częścią obchodów XXVII Światowego Dnia Młodzieży, który był przeżywany w wymiarze diecezjalnym w Gryficach.

Program Dni Młodych był złożony z różnych spotkań modlitewnych, edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znalazły się m.in. jutrznie, modlitewne marsze ulicami Gryfic, nabożeństwa i wieczorne, muzyczne uwielbienia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, koncerty i spotkania w małych grupach. Uczestnicy Dni Młodych wzięli udział również w warsztatach tematycznych m.in.: decoupage, dziennikarskie, fotograficzne, krawieckie, muzyczne, pantomimy, plastyczne, psychologiczne, strażackie, strzeleckie, taneczne, wokalne, teatralne, origami i układania kwiatów. Podczas trzydniowego spotkania był również realizowany program kulturalno-rozrywkowy, tzw. Gryfice City Tour, na który składały się m.in.: koncerty, przedstawienia, zajęcia sportowe, zwiedzanie miasta, kajaki, zawody strzeleckie oraz gry i zabawy.

W Dniach Młodych w Gryficach wzięło udział ponad 1500 zarejestrowanych uczestników: młodych z różnych parafii, księży, sióstr zakonnych, katechetów, opiekunów, a także prowadzących warsztaty i inne zajęcia. W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych miejscowości: Bambergu, Berlina, Warszawy (afrykańscy misjonarze Consolata), Wrocławia, Krakowa oraz z 61 parafii Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, reprezentujących 33 dekanaty. Wśród zgłoszonych grup było również 14 zespołów utworzonych przez ruchy, wspólnoty i szkoły.

Film DVD przedstawia wywiady, świadectwa i relacje trafnie oddające atmosferę Dni Młodych w Gryficach. Stanowi on praktyczną pomoc duszpasterską, z której warto skorzystać podczas młodzieżowych spotkań przygotowawczych w parafiach.

Czas trwania filmu: 47:17
Produkcja: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej
Reżyseria, zdjęcia i montaż: Projekt GrF & Essence Film
Projekty graficzne: Optima – Usługi Reklamowe


liczba odsłon: 4210 | dodano: 2013-02-21 11:00:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook